Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 19:32:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 165
Total: 165

165 гости, 0 потребители

MacKeeper питане

Започната от djluka, 27-09-2012, 21:47:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djluka

Здравейте, дълго време пропусках досадните реклами на тази програма , но май ще ми се наложи да я пробвам освен ако не ми дадете друг съвет.



Та към проблема , от коло 3-4 месеца Мак-а ми работи доста по-бавно от преди ,често дига 77градуса на CPU-то и  започа да сече. Редовно го отварят да се почиства от прах,мърсотия и цигарените боклуци залпващи по вентилатора и т.н (ползвам го за работа в дискотека) ,но явно не е от това. Въпроса ми е следния...някой ползвал ли я е въпросната програма и дали си заслужава въпросните близо 50$.

Може да предложите и по евтин(дори безплатен) начин да почиста ненужните глупости от мака които с времето са се натрупвали и е възможно да го бавят в момента.

Говоря за MacBook Pro  Intel core 2 duo 2.4GHz , 4GB RAM

julss

Зарежи ги тия глупости. Направи си един PRAM ресет, един Safe Boot и едно оправяне на пермишъните като буутнеш от инсталационният диск или риковери партишъна.

djluka

Ако може малко по-като на индианец да обясниш :)

zoeker

Цитат на: djluka - 27-09-2012, 21:47:09
[...]но май ще ми се наложи да я пробвам освен ако не ми дадете друг съвет.

И аз по-скоро бих ти дал "друг съвет" :)
Като за начало може да дадеш допълнителна информация как са процесора и паметта на тия 77 градуса - много ли се ползват, нормално ли... Щото при мен тия градуси ги стига като го натоварвам. Ако процесорът например се товари - от кой процес. Тези неща може да ги видиш в Activity Monitor-а.

iPeichiny

#4
Ако ползваш например DJAY ПРОГРАМАТА,ТЯ СЪЩО товари Мака,и не само тя.Може би това е 1 от причините за високите градуси!

П.П.   
А колкото до MacKeeper-обърка ми живота и я махнах завинаги,че и преинсталирах Мака.!Виж първо кой е автора на програмата и ще си направиш извод!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

djluka

Проблема е , че понякой път мак-а се товари от прости функций като браузване в нета. Горе долу с Dj-ската програма проблеми няма, от както съм купил мака си поддържа 70-74 градуса на ЦПУ-то с включената програма и няма и грам замисляне... но когато стигне същите градуси например като браузвам в нета и вентилатора се побърква и започва едно сечене.... !!!! Забелязал съм , че понякога започва да засича след като съм гледал видео в тубата или вбокс !!! Доста странно , защото преди време съм играл ФИФА 12 и Диабло 3 без проблем и никакво засичане...сега това е немислимо...след 5 мин. след като съм пуснал някоя от 2-те игри ,се почва едно цикленеее

ponski

След като си забелязал, че температурата се вдига при гледане на видео, виж с какво гледаш видео и го ъпдейтни. Може да ти реши проблема.

П.П.
Все пак прочети какво получаваш преди да ъпдейтваш, за да не търсиш после начин за връщаш бакъпи и разни по-стари версии.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

iNtaCt

Мисля, че специално за youtube и vbox е ок. При мен е същата работа през лятото. Аз се бях побъркал на тази тема за градусите и честно казано само CoolBook ми реши проблема. Рабира се тази програма я ползвах преди 2 години на Leopard OSX, след това просто си грееше и не ми пука ;) За засичането пускай safeboot и няма да има грешка.

atanasov51

 При мене много чест flash plugin на сафари или firefox започва да товари процесора ако държа браузъра отворен по дълго време ( разбирай поне  ден и нагоре) рестарт на процеса върши работа
Mac Book Pro 17"

djluka

При мен оправията е само рестарт на Пс-то ....след рестарт всичко се нормализира и работи както трябва

Adamov

От колко време не си преинсталирал операционната?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

djluka

Пепи....никога не съм я преинсталирал !!!! ;D

Adamov

Що ли си мисля, че ти е време :)))  ;D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

djluka

Освен да си взема диска от София и да дойда на разлог да го свършиш това нещо,че аз няма да успея.

Adamov

Знаеш че си ми добре дошъл :))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd