Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:22:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 619
Total: 619

619 гости, 0 потребители

Сервиза на Apple взема скъпо за смяна на захранване ?!?

Започната от vitobuga, 21-04-2010, 18:56:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

N10

Кой ви мъти главиците така бе хора? Кой ви каза че за да ти разберат проблема не се взимат пари? Май не обичате да ходите по сервизи, а да сте си майсторчета сами? Тоя щял да вземе поялник за 10 минути да оправи нещата, оня ще вземе лопатата да зарие дупката, захранването на iMac-a с малко калаец ще тръгне викаш...я се стегнете малко.

N10

HQ си е дал последните пари за Mac и си мисли, че той ще е вечен.Epic fail ! :)

Mar7in

Ми прави са, повечето сервизи, за каквато и да е техника винаги предлагат първо най-лесното... подмяна на цяла платка, цяло захранване и т.н. , а не детайлно да се опитат да разгледат проблема, защото ако заради един кондензатор предлагат едно дъно да се смени не е много приятно на повечето.
Не можах да разбера само какво намекваш, че щом човек има мак не трябва да търси по-изгоден начин да си ремонтира машината ли?

N10

Mar7in, какво значи изгоден начин? Хващаш клещите, отвертката, поялника , google и си ти ! Ухууууу , лудница. След една седмица си взимаш iMac-a, който вече не му работи и дъното, защото твоя кондензатор леко е изпушил и го носиш на хората които ще го оправят. Плащаш вече не 150, а 650 левчета обаче вътрешно си спокоен, че си видял че има по "изгоден начин". Т'ва не е сериозно

Mar7in

Кое не е сериозно, че ако разбираш поне малко от електроника не можеш след гаранционно да си оправиш мака за 1/100 от цената, която искат в сервиза ли. Еми не всеки си дава с лека ръка 650 лева за ремонт все пак.

N10

Не ме разбра, исках да ти кажа че е по-добре да отидеш и да дадеш 150лв на хора, които всеки ден правят това и ще ти дадат гаранция че работи, от колкото да се направиш на известен с поялника. В другия случай пак ще дадеш толкова пари на някои, който "разбира от електроника" но нямаш гаранция

Metal

N10 не мога да разбера кого защитаваш?
"Сервизите" в които работат деца за по 500лв - "инженери" модулоподменячи?
За щастие все още има и сервизи където работат истински техници.
Не съм ходил в епъл центъра, но от всичко прочетено до мемента оставам с впечатлението, че са от първите...  Знам обаче че ако трябва да оправям нещо извън гаранционно няма да е там.

Wizi

Разбира се, че всеки сам преценява дали да даде 150лв за нова част (с евентуална гаранция към нея) или примерно 50лв за частичното й ремонтиране. Без гаранция.

... но да твърдиш, че категорично съществува само един вариант не е съвсем точно/коректно.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

N10

Защитавам позицията, че щом си заложил на Mac, трябва да имаш пари да си го поддържаш. По-рано в темата, го пишеше и аз съм на същото мнение - Apple не е за бедни.

Морт

Богатство ли изтъкваш с тоя Мас? Това, че съм дал 2к за машина, не значи, че автоматично ще дам 700 за ремнот, който може да се направи и за 100. Стига и качеството да не е 7 пъти по-ниско. И това, което правят по цял ден действително е смяна на модули. Особено пък в епъл сервизите.
.fr

N10

А така, сам ще стигнеш до извода, защо се сменят цели модули. Не изтъквам, направо го заявявам - НЕ СИ КУПУВАЙ iMac - АКО ПОСЛЕ ТИ СЕ СВИДЯТ 150ЛВ ЗА ЗАХРАНВАНЕ.

HQ

N10, а ти изрод такъв,включил ли си в плана 1000-2000 лв евентуално ако съвсем случайно ти "изгори дъното" ? При мен ако беше се случило миналата година,или поне някакво предупреждение че ще мре,щях да се оправя с проблема,но не!
Представи си има и хора с 300 лв месечен доход собственици на макове. Благодаря ти за разбирането !

the_16

Здравейте всички. Не е ли най-добре да си вземете  по един AppleCare Protection Plan, че да Ви е мирна главата 3 години? Пък до тогава компютърът ще се е изплатил многократно, независимо дали вършиш работа на него или се "забавляваш". После си взимаш нов. Няма да векуваме с тези машини! А ако не си помислил за след първата година-твой проблем. Иначе модулното ремонтиране е по-скъпо, но според мен по-качествено.

N10

:) Ей Шкумба, специално за тебе Apple пуска колонка в държавен вестник с 3 дневно предизвестие, кога ще ти изгори дъното. Искам да я чекваш редовно.

baba Lanka

ЕЕЕ ако има така услуга, да ме предупреждават ще е супер. осбено да ме предупреждава кога да си бек ъпна информацията, преди да ми  изгори диска. Побелях от това мое не бекъпване. Добре, че бяха момчовците от епълцентър, да не получа инфаркт. Спасиха ми информацията, направиха ми копие, нов диск ми сложиха и то за много малка сума. И като се има предвид, че Мак-а ми имал функцията сам да си архивира, без да го подсещам.. абе направо малко ми взеха.