Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:59:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 673
Total: 673

673 гости, 0 потребители

Сервиза на Apple взема скъпо за смяна на захранване ?!?

Започната от vitobuga, 21-04-2010, 18:56:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vitobuga

Здравейте,
компютърат ми не иска да се включи.
Apple iMac G5/1.9 17-Inch (iSight) MA063LL/A.

След като порових малко във форума, разбирам че проблема може да е сериозен.Цитирам prOMiNd от темата http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=6734.0
"Ако беше 1.9/2.1Ghz с iSight проблема ти щеше да е ...доста по-сериозен(имат сериозни проблеми с паметта на видеото)"

Колко може да е зле? Колко може да струва евентуалната подмяна на захранване(ако някой е сменял и знае колко вземат в сервиза)? Възможно ли е и нещо друго да е гръмнало?

Смятам да го занеса на сервиз в Криейтив Център София на ул. Светослав Тертер 10, от където го и закупих преди години. Ако знаете друг сервиз, ще се радвам да го узная.

Задавам въпросите за да подготвя сестра си, която ще го носи, тъй като аз съм извън страната в момента.

vitobuga

Някой ако може да ме посъветва моля!

Papiloti

Цитат на: vitobuga - 21-04-2010, 18:56:31
Здравейте,
компютърът ми не иска да се включи.

Чува ли се някакъв шум, щракване при включване, присветва ли екрана?
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

vitobuga

#3
Цитат на: Papiloti - 24-04-2010, 18:07:05
Чува ли се някакъв шум, щракване при включване, присветва ли екрана?

Не,нищо.

vitobuga

Споделям какво се случи, за да е от полза на някой със същия проблем.
Оказа се захранването. От сервиза направо са го сменили, без да попитат сестра ми съгласна ли  е с цената на захранването и подмяната му, въпреки че са обещали да направят диагностика и да и кажат какво му е на компа. Захранването е на цена 153 лв., което е сравнително добре, като се има предвид колко скъпо продават маковете. За работата са взели 79лв.,което ми се струва малко преувеличено, но за жалост нямам никакъв избор, защото работата вече е свършена и захранването е поставено.

Искам да ви попитам мога ли да поискам от тях най-малкото документ, който доказва че поставеното зарядно е ново? На някой случвало ли му се е да ползва услугите на този сервиз и на каква цена?
Ще бъда благодарен ако споделите!

Без лоши чувства към момчетата от сервиза, сигурен съм че си разбират от работата!

angelvn

Аз ползвах услугите на Криейтив Център преди месец и нещо за подмяна на RAM-та (съответно с такава, с по-голям обем памет) - уведомиха ме какви са вариантите, казах им по телефона и изпратих писмено потвърждение по мейла какво искам да бъде направено по моята машинка.
Взеха ми 80лв. за диагностика и 100лв. за RAM-та.
Имам протокол за извършената дейност (пратен заедно с Минито обратно по пощата), анкетна карта.
Помолих ги и да ми издадат протокол на английски за извършената работа, където да се упоменат таксите, които са начислени (диагностика и подмяна на RAM).

Не е имало засечка :)
Въпреки, че вземат доста за диагностиката съм доволен.
UI designer and developer

iLili

Цитат на: vitobuga - 30-04-2010, 19:27:24
На някой случвало ли му се е да ползва услугите на този сервиз и на каква цена?
Ще бъда благодарен ако споделите!

Без лоши чувства към момчетата от сервиза, сигурен съм че си разбират от работата!
Нищо не разбират! Взеха ми 79лв без дори да открият какво му е на компютъра. Трябваше да платя, за да си го взема.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

MrMike

 Недейте да ги плюете толкова.

Когато ходих там, бяха много любезни. Направиха ми диагностика на батерията и всичко беше ок. Не ми посикаха нищо. Преди седмица и малко, Air-a на моя приятелка се счупи при пантата и дисплея замина. Смениха го гаранционно. Лаптопа не беше в гаранция. Според мен хората са точни и обясняват. Може би съм уцелил момента.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

angelvn

iLili - от Криейтив Център са те запознали първо какви са им условията - че ще ти погледнат компютъра и това ще струва определена сума, която ако не заплатиш - ще има последствия :) Ти се съгласила с тях и са започнали работа по машината ти.
Такива пари вземат на извън-гаранционни машини.
И аз платих 80лв. за диагностика, но сега, като знам че всичко е изрядно по машината ми - съм доволен и спокоен.
Друго е да платиш 15-30лв. - да ти пуснат един тест от инсталационното двд в някой измислен сервиз и след 2-3 часа да ти кажат - всичко е ок... пък да не е така. :)
UI designer and developer

iLili

#9
Цитат на: angelovarna - 03-05-2010, 12:49:43
iLili - от Криейтив Център са те запознали първо какви са им условията - че ще ти погледнат компютъра и това ще струва определена сума, която ако не заплатиш - ще има последствия :) Ти се съгласила с тях и са започнали работа по машината ти.

Не са започвали работа по машината ми. Да, съгласна съм с условието да погледнат компютъра, но това "поглеждане" предполага "откриване на повредата", а те не я откриха - прибрах си компютъра точно толкова умрял, колкото беше, когато им го занесох.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

loonbg


angelvn

Оторизиран, обслужващ гаранционно Епълски машини - мисля, че да.
Иначе има разни гаражчета и местни специалисти... които не се знае до колко разбират.
Другия вариант е да си поръчаш каквото ти трябва от ebay, после да вземеш отверката и да си оправиш машината :)
UI designer and developer

Jameson

Аз конкретно от криейтив нямам оплаквания.По нещастно стечение на обстоятелствата за последния един месец им бях клиент на 2 пъти.В първия имах проблем с пантата на моя МакБук Еър. Хората от сервиза бяха достатъчно любезни да ми обяснят, че за този модел дори има програма от Ейпъл и проблема е фабричен дефект.Гаранцията ми беше изтекла но въпреки всичко се сдобих с чисто нов екран и сервизно обслужване, без да заплатя за това дори и един лев! Няколко дни след това имах софтуерен проблем,предизвикан най-вероятно от мен самия :) любознателен човек съм.Втория проблем се състоеше в това че не се стартира ОС. За оправянето съответно заплатих 48 лв. Разбира се това е мое мнение, но аз лично съм доволен от сервиза и обслужването. Не забравяйте:
На този свят няма безплатен обяд!

nikaru

Цитат на: Jameson - 09-05-2010, 21:12:03
Аз конкретно от криейтив нямам оплаквания.По нещастно стечение на обстоятелствата за последния един месец им бях клиент на 2 пъти.В първия имах проблем с пантата на моя МакБук Еър. Хората от сервиза бяха достатъчно любезни да ми обяснят, че за този модел дори има програма от Ейпъл и проблема е фабричен дефект.Гаранцията ми беше изтекла но въпреки всичко се сдобих с чисто нов екран и сервизно обслужване, без да заплатя за това дори и един лев! Няколко дни след това имах софтуерен проблем,предизвикан най-вероятно от мен самия :) любознателен човек съм.Втория проблем се състоеше в това че не се стартира ОС. За оправянето съответно заплатих 48 лв. Разбира се това е мое мнение, но аз лично съм доволен от сервиза и обслужването. Не забравяйте:
На този свят няма безплатен обяд!

Това за обяда хубаво, но нямат право да ти взимат пари за диагностика щом не са открили проблема. Нали дефакто плащаш да разбереш какво ти има на машината, за това му се вика диагностика.

HQ

Де да бяха сервиз на епъл,нещата шяха да са други... ама те са някакви неграмотници,сглобявали компоти под земята които се възползват от нещастието на хората!
Цитат :
ЦитатЦена на ремонта:

- дънна платка - 1726,40лв с ДДС;
- работа - 156лв с ДДС;
- диагностика - 79лв с ДДС;

Айде,скъпи са нещата,но и евреин ще му е съвестно да напише такова нещо. За "голямата" диагностика за която платих ми казаха само че е изгоряло дъното,но все пак се надявах да получа мъничко повече информация,която съм сигурен че с цялата си компетентност е нямало как да установят,вероятно.
На дъното са си сложили 1000 лв горница,както и да е. А сещате ли се кой друг взема 150 лв за 10 минути работа? Направо скриха топката на най-елитните труженички.
Честно,просят си бомбата,направо молят даже...  >:( >:( >:(