Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 12:53:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 653
Total: 653

653 гости, 0 потребители

Моля помогнете за инсталация на МАК

Започната от vyzela, 27-02-2009, 22:03:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vyzela

Здравеите ,не съм в час изобщо с МАК ,но въпросът ми е следния, зех 1 МАК PowerBook G4 17" на който има вече инсталиран мак ,но има 2 усера с пароли и аз не ги знам ,а трябва да преинсталирам машината.
Та какъв МАК ОС ми трябва за този модел и как да го заредя наново ,като изтрия цялата стара информация.

Благодаря предварително !!

Lycan


vyzela

Значи там пише ,поне аз така разбирам ,да вкарам инсталационното двд и да натисна инсталационната икона ,ми ако знаех каде е тази икона, кво трябва да стане като в Windows ли трябва да бутне ,защото ако е така не става и пак ми зарежда стария мак с усерите с пароли.
Някои ще помогне ли наистина, не с упатвания ,там вече бях и не се оправих за това питам сега тук.

vyzela

и как се влиза в биоса на този мак ?

julss

в биоса ще влезеш трудно... :D
вкарай диска, рестартирай и задръж "C" за да стартираш от CD/DVD
или задръж alt (option) и после си избери от къде ще стартираш

vyzela

мерси за съвета сега ще видя кво ще направя ,ако пак не стане ще пиша.

vyzela

Значи като задържах опшъна ,ми изкара 2 парчета от харддиска ,и първото е Leopard а второто е Tiger и като избрах Тигъра ми зареди мака ,и чак сега виждам ЦД-то и като цакнах инсталл ,ми даде прозорец на който има рестарт ,но като натисна рестарта пак ми дава админския потребител и ми иска паролата за да тръгне инсталла ????
Какво мога да направя за да сменя или админа или да бутна от ЦДто ??

julss

Щом като задържаш опшън и виждаш само 2 дяла от харда, но без двд-то, значи инсталационния диск не е в ред, или DVD-ROM- a не в ред. Просто мака не може да бутне от него по една или друга причина.Намери си читаво копие на OSX.

vyzela

Препоръчаи ми някое което знаеш че работи 10х

julss

#9
 това работи 100%, само че ще трябва да минеш пак през мак за да го запишеш,чувал съм и за начини през вуинбоуз,но не знам колко работят. най-добре да се ресторне на 8 гб флашка , щото с двуслойните DVD често има проблеми

vyzela

Точно това щях да те питам ,освен с двуслоен ДВД диск може ли да се инсталне през флашка ,защото нямам такъв диск сега ,а ми трябва да го направя до утре.
И какво имаш предвид да го ресторна през МАКА ,да отвора исото и да го врътна през мака ли ?

julss

в общи линий ДА, но исото не се отваря а се ресторва през Disk Utility на мака

vyzela

А за флашката може ли през нея да се инсталира ?

julss

може де, натискаш опшън при рестарт и там освен дяловете на харда ще ти излезе и флашката, стартираш от нея и така...

vyzela

Благодаря човек ,спасяваш ме ше черпа бира :)