Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 03:30:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 472
Total: 472

472 гости, 0 потребители

проблем със звуковата карта на macbook pro

Започната от fluxa, 19-05-2008, 21:33:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fluxa

Здрасти,
появи ми се скоро един проблем и не знам от какво може да е.Инсталирах си няколко програми за китара от рода на GuitaRig i Amplitube и сега като си сложа жака в line-in-a и започва някакъв пукот,който е реавномерен и постоянен (нещо от рода на пук пук пук пук пук упк :))) дано разбирате за кво ви говоря) Пуснах hardware test там не ми даде никаква грешка.Въпроса ми е дали може да е от нещо което съм инсталирал и как да го оправя.Мерси!

yamahadrums

Ние разбираме за к'во ни говориш, но ти не разбираш к'во правиш. Влез в която и да е от посочените от теб програми и в аудио настройките увеличи Buffer Size. Така ще спре пукането.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

fluxa

бе вярно, че малко не знам кво правя ама пробвах и с твоя съвет ефект НЯМА. Ако имате други предложения моля...

fluxa

сега пробвах и с Garage Band-a и там същите условни наклонения (ако-та тоест ;) )

yamahadrums

Пука, когато включиш китарата в аудио картата или дори само когато пуснеш програмата?
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

fluxa

даже само да вкарам жака в порта и почва да пука.Дори жака на слушалките на микрофона.

yamahadrums

Пробвай да вкараш в същия порт жака на слушалките да видиш дали пак ще започне да пука. Да се надяваме, че проблемът е в кабела.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

fluxa

Ами какъвто и жак да вкарам  пукането почва в момента който кабела влезе в порта.

Wizi

Ще ти пиша тук, че няма смисъл да се разцепваме в писаници м/у двата форума.

Според мен проблема ти се намира във второто ти изречение: качил си няколко програмки. Очевидно някоя от тях се е намесила в управлението на звуковата карта и от там идва проблемацията. Само че се съмнявам само с триение на програмата да елеминираш пукотевицата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fluxa

снощи пробвах с преинсталация на OS X само, че без да трия всичко ама нищо не се получи.Мислех си и аз дали няма да се оправи с махане на програмите ама не стана.имам прекалено много работи на харда за да го прежаля за жалост ама в краен случай ще има основен преинстал.
Ако имаш други идеи моля...