Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 05:03:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 460
Total: 460

460 гости, 0 потребители

Leopard и Classic architecture

Започната от Angelo, 16-05-2008, 15:07:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Angelo

Здравейте забелязах в System Profiler -> Applications -има апликация която се казва - DesktopDB ("/System/Library/CoreServices/SKPlugins/DesktopDB.service")
Някой знае ли дали е нормално да е там под leopard ?

XXwolf

и в по-старите версий я има - май е забравена там...

Angelo

това е след чиста инсталация. Да я изтрия ли от там?

Becko

разбира се че е нормално

Angelo

А някой ползвал ли е тази програма  http://monolingual.sourceforge.net/
Ако махна езиците и излишната архитектура от програмите ще работи ли по добре ОСА ?

yamahadrums

Сакън! Преди време пробвах тази и една друга програма и после стана някакво омазване. Оттогава си инсталирам всичко и после нищо не пипам.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Angelo


XXwolf

Цитат на: "Angelo"Ако махна езиците и излишната архитектура от програмите ще работи ли по добре ОСА ?

при инсталацията на ОС можеш да махнеш всички езици и да оставиш само английски. също можеш да махнеш и допълнителните драйвери, и други ненужни неща (xcode ако не пишеш програми) и това спестява доста място на диска. Но недей да махаш неща от инсталираната вече система

Angelo

Аз съм ги махнал при инсталацията излишните езици и допълнителните драйвери.
Тази програма маха езиците от самите програми които инсталираш след това.

XXwolf

Цитат на: "Angelo"Тази програма маха езиците от самите програми които инсталираш след това.
то е ясно и затова ти казвам да не махаш инсталирани вече неща

Angelo


pravdo

ползвал съм Монолингуал много пъти и никога не съм имал проблем... зачистват се малко мегабайти, но дали от това компа тръгва по-бързо е силно да се каже.
Колкото и пъти да съм се опитвал при инсталиране на система да избягвам класическият китайски и друго неизползваеми езици винаги си качва една камара езиков багаж който не е нужен...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

fpyyh

xslimmer май се казва, работи супер, около 1,5-2gb сваля от стандартната ми инсталация, маха ppc и излишни езици. особено за приложенията на apple, които идват със 100 езика вътре, може да ги намали наполовина