Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 11:21:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 418
Total: 418

418 гости, 0 потребители

iBackup ?

Започната от Angelo, 13-05-2008, 19:01:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Angelo

Понеже до сега не съм преинсталирал Оса да попитам.
Тази програмка http://www.grapefruit.ch/iBackup/index.html ще запазили настройките (заедно със всичката информация в тях)на
Address Book,iCal,iChat,Mail,Safari
И има ли по добър начин да запазя всички тези настройки?
PS.Питам защото вчера ходих в apple center и там ми казаха че няма да ми запази настройките на mail

XXwolf

Цитат на: "Angelo"
PS.Питам защото вчера ходих в apple center и там ми казаха че няма да ми запази настройките на mail

много разбират тия... :evil: ако имаш бакъп на системата и след инсталацията копираш от него когато те попита новата система или ползваш migration assistance ще имаш 100% същите настройки, включително тези на mail, thunderbird, entourage и т.н.

Angelo

Абе аз от Apple Center не мога да се оплача ,момчето на което попаднах за пръв път го виждам и сигурно то не разбира .
А iBackup ще ми свърши ли работа ,добра ли е?

XXwolf

незнам нищо за тази програма. винаги се опитвам да ползвам максимално възможностите заложени в самата ОС

Angelo

Ти как го правиш с Migration Assistant ,нее ли за мигриране от един мак на друг ?
Лошото е че нямам друг мак и външен диск.

XXwolf

само с външен диск/Мак става - ти не правиш ли бакъп?

migration assistant-a стартира веднага след края на инсталацията, но може и по всяко време след това

SiCKPuP

тук гадая малко, но не са ли всички персонални настройки и файлове в Users/<usersname>

можеш да тестваш много лесно, създай нов юзър и копирай твоята Users/<username>/Library към новия юзър и виж дали настройките са прехвърлени.  Ако това работи, tar -cf backup.tar /Users/<username>, бърнваш някъде, и след преинсталацията слагаш наново домашната си папка.

Angelo

Цитат на: "XXwolf"само с външен диск/Мак става - ти не правиш ли бакъп?
Ами до сега не съм правил и за това питам.
Ти как правиш бакъп? Обясни малко по подробно ако не те мързи :)

XXwolf

Цитат на: "Angelo"
Ти как правиш бакъп? Обясни малко по подробно ако не те мързи :)

ако искаш точно копие на цялата система (както аз правия) disk utility -> Restore и слагаш диска който ще ристорваш и този на който ще записваш.
има и други начини, които ще обясна след малко, не защото ме мързи а защото трябва да свърша една работа ;)

Angelo

Ами restore на цялата система мисля да направя след като се убедя че тя е ок.
Моя случай е такъв - моя MBP идва с тигъра аз го ъпдейтвам до леопард (не чист инстал),и сега мисля да го преинсталирам на чисто (не че не работи добре) ама си мисля че ще е по добре да го инсталирам на чисто. Имай в предвид че нямам външен диск (чакам тайм капсула от УСА ама след 2 месеца)
Какъв вариант ще ми предложиш? Като по горе съм споменал кои настройки са ми важни ,апликациите е ги имам на дискове сега записвам и музиката .

fpyyh

Раздели си диска на две (можеш с bootcamp), инсталирай на втория дял новия ОС, мигрирай всичко от първия (по време на инсталацията - from another partition on this hard drive), ползвай го 2-3 седмици и ако всичко е наред изтрий стария дял и ги обедини (новият disk utility трябва да го може)

Angelo

Някъде четох че разделянето по този начин с диск ютилити не било добре.При всички случаи по добрия вариант е Erase and Install .
Според мен iBackup е най добрия вариант в моя случай.
Просто ме интересуваше дали някой е ползвал програмата.

fpyyh

разделял съм доста дискове и досега не съм имал проблем, като освен с нещата на OS X можеш да ползваш някой от хубавите буут двд-та, накачулени с всичко за рязане/ресайзване на дискове. а ако нещо се прецака с новата инсталация - старата е жива и на един рестарт.

XXwolf

не може да се рзделя с disk utility, но межеш с boot camp както спомена fpyyh, или в терминала с командата resizeVolume от diskutil. Ако те интересува казвай да обяснявам или виж в google.

Angelo

Мерси XXwolf няма да цепя диска.
Как мога да си запиша keychain ите че после да ги импортна пак ,мисля че са в user/librry/keychain
Ако копирам тази папка и после я върна ще ги имам ли пак?