Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 03:39:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 460
Total: 460

460 гости, 0 потребители

Refurbished ?

Започната от cMm, 30-04-2008, 13:15:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

cMm

Въпросът ми е какво същност представляват Рефърбишт маковете, защото един ми казва, че това са компютри върнати с дефекти а друг, че са просто стари модели :) Може ли някой да ме опресни ще съм му много благодарен :)

rafaelo

Refurbished са компютри които са върнати по време на гаранционния период от първите 3 месеца поради дефект или просто нежелание.

Причината може да е всякаква.

По принцип refurbished  са за предпочитане поради факта че са разглобени част по част за намиране на дефекти и изследвани за грешки от специалистите на епъл. След това се пакетират и се продават. Разликата между нов и реф. е абсолютно никаква на външност, само дето реф. им е отделено повече време и внимание за грешки и дефекти. Иначе са чистак нови машини.

XXwolf

върнати кпмпове с/без дефекти, които Apple ремонтира/подновява и ги и продава с едногодишна гаранциа на доста по-ниска цена.

SiCKPuP

Цитат на: "rafaelo"
По принцип refurbished  са за предпочитане поради факта че са разглобени част по част за намиране на дефекти и изследвани за грешки

да да, данчо и жилищен кредит.  това да не е работилницата на дядо мраз.  аз като бивш собственик на refurbished лаптоп (макар и не епълски) мога да ти кажа че машината беше чиста боза.  за мен лично refurbished означава че това е върнат комп, който са го включили видели са че десктопа излиза, пусна ли са един хардуерен тест, изчистили са го, и са го репакетикрали, пък новия собственик да се спасява.

XXwolf

Цитат на: "SiCKPuP"
...аз като бивш собственик на refurbished лаптоп (макар и не епълски) мога да ти кажа че машината беше чиста боза...

купил си от бозаджийска фирма и искаш да не е боза!?!

имам опит с подновените Мас-ове и потвърждавам мнението на rafaelo.

cMm

Благодаря много и на двамата ;)

dnachev

Цитат на: "SiCKPuP"
Цитат на: "rafaelo"
По принцип refurbished  са за предпочитане поради факта че са разглобени част по част за намиране на дефекти и изследвани за грешки

да да, данчо и жилищен кредит.  това да не е работилницата на дядо мраз.  аз като бивш собственик на refurbished лаптоп (макар и не епълски) мога да ти кажа че машината беше чиста боза.  за мен лично refurbished означава че това е върнат комп, който са го включили видели са че десктопа излиза, пусна ли са един хардуерен тест, изчистили са го, и са го репакетикрали, пък новия собственик да се спасява.

К'во ти дреме, нали ако има проблем, занасяш го и ти го оправят. Нали не трябва ти да си го оправяш.

SiCKPuP

ами да но въпрсотното носене беше от рода на 1 път месечно в продължение на година, и целия ритуал има тенденцията да остарява много бързо. но все пак това е само едно впечатление.  надали може да се прави статистическо заключение базирано на него. просто споделям какво съм преживял.

crio

Преди време си бях купил обновен айБуук Г4, който изкара доста дълго  без абсолютно никакви забележки (после ми го откраднаха). Бях много доволен, а цената, на която взех refurbished от Германия бе с няколко с около 350 евро по-ниска от този в магазина. Така че си заслужаваше... И пак бих си взел refurbished...

fpyyh

поне досега скапано refurbished нещо не съм купувал. основният минус са следите по корпуса, защото общо взето това не сменят. някои от малките сайтове продават дори надрани екрани, но винаги си пише (поне в щатите). като цяло за щатите нещата са ок, сигурно е по-скъпо да поддържаш по-голям сервиз и гореща линия, отколкото да изхвърляш машините, които те съмняват. докато в бедни държави като българия предполагам, че не е добре да се пробваш.

ps. много refurbished са демонстрационни машини от магазините или от разни изложения, веднъж разпечатана една стока не може да бъде продадена като нова, дори и да не е ползване грам

XXwolf

Цитат на: "fpyyh"... основният минус са следите по корпуса, защото общо взето това не сменят...

явно не си купувал от Apple, защото техните са с нови пластмаси с найлончета на тях

fpyyh

ами...купувал съм, някои са с найлончета, някои са надраскани, зависи на какво попаднеш.

sava

Аз съм с refurbished MacBook Pro от почти година вече, няма никакви проблеми. Лаптопа си дойде опакован като нов, нямаше никакви белези или следи, а цената беше с 25% по-ниска.

Icko2

Сега се загледах във рефърбиш секцията в Apple.com и там забелявах, че машините идват с 1 година Limited гаранция. А до колкото знам, тя трябва да е worldwide, за да е активна и в България.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

тази гаранция е същата както при новите компове