Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 14:15:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 415
Total: 415

415 гости, 0 потребители

В браузера сафари могат ли да се импортират сертификати ?

Започната от Rossen, 26-03-2008, 20:18:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Rossen

Искам да си ползвам сертификата за банкиране от Първа Инвестиционна Банка през сафари, но май няма да стане ? Възможно ли е нещо да се направи за да го импортирам или сафари още не е достигнал такова развитие да ползва сертификати ? ОС ми е 10.4.11 а сафарито 3.1.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

daf


georgekodinov

само да те предупредя че дори и да си оправиш сертификата самия сайт на ПИБ не работи добре със сафари.
А така също и епей. Аз сьм писал не веднъж на авторите на тези два сайта, но ползата беше никаква.
Така че засега работата става само с лисицата.

tMac

Използването на сертификати за е-банкиране става най-добре, както казва колегата през firefox. Незнам да ли "safari още не е стигнал такова развитие" или по-скоро като кажеш Apple на администраторите масата казват "олиииии ни мъ питъй туй го непознавам", но така или иначе, ако искаш сега и вднага да банкираш в epay или e-fibank, ползвай firefox. Много време загубих както мое, така и на хора занимаващи се с електронни подписи и сертификти и нищо не се получи. Смених няколко варианта на "електронния подпис" и накрая не го използвам, а ползвам "обикнивен" сертификат, който можеш да изтеглиш от споменатите по-горе сайтове и да ти вършат същата работа. Или по просто казано, import-вай или инсталирай сертификатите в firefox и не си губи времето. Ако ти се яви и проблем с кирилицата, който за сайта на ПИП седи с пълна сила, кажи ще те упътим.

kircho

бихте ли ми как се оправя въпроса  ???????????????? които се появяват в  farefox вместо кирилицa
10x

sava

Цитат на: "kircho"бихте ли ми как се оправя въпроса  ???????????????? които се появяват в  farefox вместо кирилицa
10x
Отваряш Applications -> Utilities -> Terminal и пействаш това:
mv /Applications/Firefox.app/Contents/Resources/en.lproj /Applications/Firefox.app/Contents/Resources/bg.lproj

Трябва да го правиш след всеки ъпдейт на Кума Лиса!

РЕДАКЦИЯ: Бях изпуснал една буква в горната команда


SiCKPuP

Цитат на: "kircho"бихте ли ми как се оправя въпроса  ???????????????? които се появяват в  farefox вместо кирилицa
10x

Лично мое мнение е че Firefox 3 работи много по-добре от двойката, и го няма този проблем по-рождение.

kircho

добре ама  3ката не е ли бета версия.на мен ли4но ми трябва firefox заради електронен подпис :)))) 3 ката върши ли работа за тази операция  :))