Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 21:01:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 521
Total: 521

521 гости, 0 потребители

Странни петна по екрана

Започната от germana, 12-07-2014, 13:18:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

germana

Здравейте, колеги!
Преди време по екрана на моят MacBook Air 2010 late започна лека-полека, клавиатурата и част от тракпада да се отбелязват по екрана. Това си мисля че е някакво покритие по екрана което се бели ли и аз незнам. Ето ви снимка да видите как изглежда моят проблем:
http://prikachi.com/images.php?images/284/7464284L.jpg
Може ли това нещо да бъде премахнато?
Благодаря ви много!

Petar Jamby

С четка и паста за зъби пробва ли да полираш?
;D
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

germana

 :( не  ;D иска ми се да се махнат но май това няма как да стане ?

anefi_90

Аз не мога да разбера, дали някакъв слой от клавиатура е полепнала по дисплея или обратното, слой от дисплея се люпи по клавиатурата?

Защотото ако дисплея се ..рони :D не виждам начин да се оправи, пък ако е от клавиатурата просто с някакъв препарат би трябвало да се изчисти.

germana

не мисля че клавиатурата има някакъв слой който може да залепне по дисплейя но аз не съм запознат затова и питам дали някой знае нещо по този въпрос

Petar Jamby

Абе малко вероятно, ама ти провери ли дали нямаш някое защитно фолио което да се е отлепило, като screen protector ?
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

germana

не няма такова фолио аз дори не знаех че има такива за лаптопи :D

bboyg

Очевидно е че дисплея е бил известно време притиснат по-силно към клавиатурата. Вероятно при транспортиране се е случило, или върху лаптопа е било оставено нещо тежко докато е затворен. Петната изглежда да са между стъклото и матрицата, което пак води към по-горните ми предположения.

germana

Да съм слагал нещо върху него не, но при транспортиране в чантата е напълно възможно да е от това. Даже като се замисля си е от това. Този проблем няма как да бъде премахнат така ли да го разбирам?

bboyg

Аз поне нямам представа има ли нещо, няма ли м/у матрицата и стклото... Би трябвало да няма, за да може да се смени матрицата при нужда. Ако при включен дисплей не се забелязва, не се занимавай - най-много да стане по-лошо ако опиташ да го ремонтираш. Ако обаче се вижда и е дразнещо, тогава търси варианти.

germana

Благодаря ти!
По принцип аз исках да продам моя и да си взема нещо по-горен клас, ама с този дисплей едва ли някой ще се навие да го вземе. :(

bboyg

За всеки влак си има пътници :) Друг е въпроса ще си далеч от очарован, от парите които ще му вземеш...  :-\

germana

с този дисплей едва ли ще мога да му взема много горе доло според теб колко мога?

bboyg

Ами гледайки цените конкретено на тоя модел, варират между 900 и 1100 лева... Естествено има и разни ентусиасти които искат по 1500+ лева, но това са хора които явно или нямат намерение да продават, или са невменяеми :) Сам си направи извод колко можеш да му вземеш, като цените които съм ти показал са за лаптопи предимно без забележки, или с незначителни такива :)

germana

700-800лв. само този дисплей... а смяната ще е солена май май