Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:30:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 658
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 659
Total: 660

659 гости, 1 потребител
smile_g

Проблем с пощата!

Започната от pneshev, 02-12-2011, 10:09:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pneshev

Извинете ме, че пиша тук, но не намирам отговор на проблема, който имам от доста време и реших да потърся помощ от вас.
Ползвам Gmail. Проблемът е, че всичките ми писма се съхраняват в [Gmail] / all mail и нямат триене от там. Проверявах в настройките но нямам отметка, че искам това да се случва.
Много ще съм благодарен ако някой ме просветли как да изтрия писмата веднъж завинаги. Благодаря предварително
MacBook Pro 13" 2.26 GHz Intel C2D
                      2х2GB 1067 MHz DDR3
                      OS X 10.7.3

iPhone 4           iOS 5.0.1 never lock
iPad 16GB         iOS 5.0.1

pravdo

и аз си задавам същия въпрос... седят си спамовете там, трия и при стартиране отново цъфват.
мился, че някъде в настройките на самия профил в гмейл имаше нещо дали да архивира изтритите. като ми остане време ще се разровя.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

Аз имам проблем с портовете - gmail пощата (през Mail.app) не иска да изпраща писма. Connections to the server "smtp.gmail.com" on the default ports timed out.
Чудя се какви други портове да пробвам.
Като сложа повече адреси в Mail.app, настройките тотално се объркват. Аз пиша едно, след малко гледам вече пише друго. Не иска да помни smtp-тата в SMTP листа.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

pravdo

да и аз го забелязах преди няколко дни и пращам през този на интернет доставчика.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

dcc

Имам по близо 10 акаунта на всяка от машините в подписа и нямам проблем включително и с "smtp.gmail.com"
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

pravdo

да се върнем на темата, която колегата повдигна.
Как да се изтрият досадните спамове и непотребни мейли.
И аз като колегата трия и пак се зареждат. Влизах през Сафари в кутията в gmail,
бъзиках разни настройки но странното е че там и в траш и в спам папките ги няма
тези досадници които са се вкопчили в акаунта на ми през Mail.app

Някой има ли идея, какво става и как се разкарва това? От няколко месеца съм на гмаил
и не съм много наясно.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

Изтривам досадните спамове и непотребни мейли през браузера, иначе пощата ги пази и периодично ги праща отново и отново.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Lycan

Уточнете imap ли ползвате или pop?
Аз ползвам @me.com от клауда и съм много доволен. Имам и някъкъв гмейл който не ползвам активно, настроен е imap и е послушен, влязъл съм веднъж през сафари само за да го пусна.
Въобще pop акаунт е мъчение при повече от едно устройство.

kubche

Пробвахте ли да направите същото под Хром или Лисицата... При мен нещата потръгнаха , и мисля че е нещо свързано със Сафари ..

п.с. Само заради тази поща съм свалил Хром ... Много тъпо ..  >:(  >:(

pravdo

iLii, kubche, през браузър (без значение Сафари, Хром, Никел и т.н.) в пощата не се виждат никакви спамове.
Даже траша е празен.
А в Mail.app в папка [Gmail] подпапка All Maill се пазят всички гадости и от там няма триене.
Lycan, С IMAP e акаунта на гмейлската поща.

POP ми е другия адрес на техно-линк. но при него с триенето няма проблеми.



iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

Струва ми се, че проблемът е в автоматичното синхронизиране. Трябва много бързо да се трият едновременно през браузъра и в Mail-а, защото като се изтрият на едното място - те се връщат от другото и обратно - така безкрай.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Metal

Вижте си настройките в GMail за POP/IMAP, там има опции дали и кога да се трие писмо при imap команда.

pravdo

Метал, дай малко повече инфо. В кои настройки, тези в Mail.app или през браузър
в gmail-ската кутия?

В Маил.апп съм пробвал всички варианти и не става. Изтривам и при следващо зареждане
хоп пак се появяват.



iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

pravdo

#13
Май стана, ама да видим дали след рестарта няма пак да цъфнат изтритите мейли.
ами това, което постигнах е да ги трие от All Mail в Mail.app но това пак си
е досада защото веднъж се трият от Inbox, после от Trash и след това да се
търсят и на трето място в All Mail и пак да се трият и после отново да Trash направо
не си е работа...

Някой има ли идея как може да се съкрати тази гимнастика?


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Metal

Сори че съм бил неясен.
Имах предвид настройките на gmail от веб браузъра, все пак това е услугата която получаваш от google и има няколко опции как да се държи imap сървъра.