Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:39:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 700
Total: 701

700 гости, 1 потребител
forka2k

Airport

Започната от DJ_Vasko_C, 10-03-2011, 05:09:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DJ_Vasko_C

От 2 дни насам каквото и да правя с повече от 950 kb/s не мога да дърпам с мойта алуминиева 13-ка late 2008. И когато свалям е почти невъзможно да отварям старици, независимо дали с мозила, сафари или опера. На същия wirless леновото на баща ми хваща над 2mb/s и си отваря страници без проблем. Изключих air-port-a и включих жица от рутера до макбука и.... същата работа. Max 950 kb/s и почти нищо не мога да отворя ако свалям с тази скорост, независимо дали свалям от сайт или с торент програма. Ако има значение инсталирал съм всички ъпдейти до момента. В нета четох че има доста хора с моя проблем, но решение никъде не успях да прочета. Макбука ми направи 2 годинки преди броени седмици и вече не е гаранционен. Идеи какво може да е и евентуално как се оправя?

PS: Как може apple да нямат support за подобни проблеми по майл-а???? Много съм разочарован... АМА МНОГОО!

shaman

Някакви програмки да си инсталирал скоро ?

Опитай да изключиш firewall, ако е включен.


DALT

Понякога различните чипсети се справят по различен начин с колизиите и качеството на сигнала на wi fi устройствата.

Възможно е на твоя канал да работят и други мрежи. Изтегли си това тул-че http://www.apple.com/downloads/macosx/networking_security/wifiscanner.html сканирай си въздуха и си премести AirPort-a на свободен канал. После кажи как е ;)


Wizi

Каналите за предпочитане са първи, шести и единадесети. Дори и да има препокриване с други мрежи!!!

Странно защо след връзване директно с жица не си разрешил проблема. Принципно тогава всичко трябва да лети  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

DJ_Vasko_C

Цитат на: DALT - 10-03-2011, 11:49:02
Понякога различните чипсети се справят по различен начин с колизиите и качеството на сигнала на wi fi устройствата.

Възможно е на твоя канал да работят и други мрежи.
Както вече казах и с лан кабел положението е същото :(

shaman

Цитат на: DJ_Vasko_C - 10-03-2011, 17:58:39
Цитат на: DALT - 10-03-2011, 11:49:02
Понякога различните чипсети се справят по различен начин с колизиите и качеството на сигнала на wi fi устройствата.

Възможно е на твоя канал да работят и други мрежи.
Както вече казах и с лан кабел положението е същото :(

За да е същото - най-вероятно имаш някакъв firewall !

Затова бях попитал имаш ли нещо инсталирано скоро.

Погледни в System Preferences, Security, Firewall - ако е включен - изключи го.

Metal

Да си слагал разни "оптимизиращи" програми? или допълнителен firewall като LittleSnithc.
нещо да си/са пипали MTU или други мрежови настройки.

DJ_Vasko_C

#7
Проверих FireWall-а - изключен е. Не съм инсталирал нищо. Единственото необичайно нещо през последната седмица е че батерията ми падна докато работих, и като го включих се включи все едно съм го shut downalq а не обичайното включване когато батерията падне (когато всичко си тръгва от там докъдето е паднала батерията). Пробвах с Rapair Disk Permissions. Рестартирах там SMC-то с cmd+alt+p+r.... Нищо не помага... Мисля довечера сред като свърша работа да си копирам iTunes library на един външен хард и да инсталирам наново.

Инъче още за този проблем http://discussions.apple.com/message.jspa?messageID=5046294 http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=4789754&#4789754

julss

#8
На 10.6.6 ли си? Пробвай да се върнеш на 10.6.3 с инсталационният диск и да видиш дали няма да се оправи.Просто буутни от цд-до и инсталирай върху харда, БЕЗ предватително да го триеш или форматираш.
едит: преди да правиш тия гимнастики, направи един админски акаунт и се логни с него да видиш дали ще имаш същия проблем.

DJ_Vasko_C

Благодаря за съвета. Ще направя точно това като се прибера (10.6.3)...

shaman

Ако може преди преинсталацията...

Стартирай Terminal и напиши това:

sudo ipfw show

въвеждаш си паролата, дето ще иска...

След това пусни тук какво излиза
ако е различно от това:
65535 0 0 allow ip from any to any


DALT

Цитат на: DJ_Vasko_C - 10-03-2011, 17:58:39
Цитат на: DALT - 10-03-2011, 11:49:02
Понякога различните чипсети се справят по различен начин с колизиите и качеството на сигнала на wi fi устройствата.

Възможно е на твоя канал да работят и други мрежи.
Както вече казах и с лан кабел положението е същото :(

Извинявай, явно съм чел през ред или съм бил гладен по него време. :P

Явно си сложил ограничения, чрез някакъв софтуер. Следвай шаманските указания ;)

DALT

Цитат на: Wizi - 10-03-2011, 12:14:24
Каналите за предпочитане са първи, шести и единадесети. Дори и да има препокриване с други мрежи!!!

Странно защо след връзване директно с жица не си разрешил проблема. Принципно тогава всичко трябва да лети  ::)

Или 14, ако си с японски гиър ;)

DJ_Vasko_C

Снощи към 2 сутринта решавам аз да слагам нов snow. Слагам инстал ДВД-то, резевам и тъкмо да натисна алт, колегата до мен ми каза защо пък да не го пусна да се инсталира от системата. ОК.... Чакам да зареди моя си Snow Leopard и какво се случва.... Изписва ми че часовника и не помня още кое се е нулирал/резетнал не помня точно. И показваша 1 януари 2000/1 година. След малко автоматично се свери. Мрежовите настройки ми бяха изчезнали - не ми помнеше паролите на мрежите към които бях вече вързван. Свързах се и... вкичко си дойде на мястото.

thebrainless

може би всичко щеше да се оправи само със създаването на нов юзър.
Stay hungry. Stay foolish.