Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:12:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 556
Total: 557

556 гости, 1 потребител
walker007

Apple patent reveals proposal to ban iPhone from filming live events

Започната от Stone, 17-06-2011, 19:32:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stone

Apple patent reveals proposal to ban iPhone from filming live events

Видео

Интересен начин да се погребат сами, ако решат да го въвеждат това  :o


Becko


daniel

Как пък те ще ми казват какво да снимам ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Vancuver

Ами всъщност не ти казват какво да снимаш, а какво да НЕ снимаш... ;D ;D ;D
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

daniel

.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Wizi

За нас е тъпо, за всички звукозаписни фирми е перфектно! :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

daf

компаниите патентоват хиляди неща всяка година превантивно, а и за да могат после да съдат конкурентите си, а реално реализират много малка част от тях :)
а и apple махнаха DRM от itunes преди 1-2 години, така че едва ли сега ще се закопаят с такава глупост.

angelvn

Какво има да се закопават. В тъмното без светкавица какъв видео клип можеш да направиш, който да става за гледане?!? Да не говорим за виещата маса на концерта, която ще прецака и озвучаването на видеото, което се прави.
Камерата на телефона е да споделяш моменти, запазваш спомени и все такива неща.
Тук не коментирам разните идиоти, където тръгнаха да снимат филм с телефон...
Нормално е човек да отиде на концерт, да го изгледа и да му се наслади, а не да си гледа в телефона докато снима нещо, а после да се окаже, че не се вижда и разбира нищо.
Авторски права има по тези концерти и филмите, излъчвани в кината. Вижте в youtube повечето потребители (от US) как не си позволяват дори част от песен да пуснат към видеото си от страх да не ги осъдят или да не им забранят клипа (за който най-малкото, са се трудили).
UI designer and developer

fpyyh

Всъщност си снима доста прилично видео на концерти и в момента, евентуално в бъдеще може да прави още по-добри клипове. Не съм сигурен за правната част, обаче, ако ползвам youtube от държава, в която повечето оригинални клипове са недостъпни (Sorry, but Universal limited the access to this video in your country или нещо подобно), обикновено намирам много клипове от live изпълнения, които те явно не могат да блокират. Чувал съм за опитите за ограничаване на снимането по време на разни събития, особено в кина, но не съм съвсем наясно с правната рамка в различните държави, дали спират само вкарването на професионални камери, дали самото записване е нелегално или пък разпространението на записа след това.

Wreck

Абсолутната поредна глупост. Тея авторски права така и няма да ги схвана никога. Как като отида в библиотеката и ми дават книги без пари и мога и да си ги снимам и мога и да ги давам и на трети лица, а онея лакомии отвът океана нямат насищане, колкото и милиарда да изкарват. Бива бива, ама това в зверска простотия вече. Да живеят пиратите!
An apple a day keeps the doctor away!

angelvn

Нямаш право да преписваш и публикуваш и един ред от която и да е книга без изричното съгласие на автора/ите й. ;)
А за библиотеката - пак си плащаш - за членската карта.
Вземането на книга от библиотека е като да наемеш ДВД. Само дето второто ти излиза по-солено поради обясними причини.
UI designer and developer

Wreck

Цитат на: angelovarna - 10-08-2011, 21:21:57
Нямаш право да преписваш и публикуваш и един ред от която и да е книга без изричното съгласие на автора/ите й. ;)
А за библиотеката - пак си плащаш - за членската карта.
Вземането на книга от библиотека е като да наемеш ДВД. Само дето второто ти излиза по-солено поради обясними причини.

Я пак? Сигурен ли си? Мога да преписвам и да побликувам каквото си искам, стига да спомена че е цитат и от кой е. Ежеминутно се цитират книги. Членската карта на много места е безплатна приятелю. Явно не си ползвал много библиотеки. А там където се плаща е нещо символично. Изобщо не можеш да го сръвниш с взимане на двд под наем. Знанието принадлежи на всички и не би трябвало да струва пари. Знанието в книгите е в най-общият смисъл безплатно, както би трябвало да е всичко останало. А и последното ти изречение не го разбирам? Поради какви обясними причини двд-то трябва да е по-солено? Абе изобщо нямаш нито едно изречение с което да се съглася.  : )

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

angelvn

Отворих първата книга, която ми попадна у нас и цитирам условията, посочени на стр.2:
"Всички права запазени. Нито една част от тази книга не може да бъде размножавана или предавана под никаква форма или начин, електронен или механичен, включително фотокопиране, записване или чрез каквито и да е системи за съхранение на информация, без предварително писмено разрешение от СофтПрес ООД."

Винаги можеш да копираш текст от която и да е книга, но  упоменаването на източника без предварителното му съгласие е противозаконно.
Същото важи и за уеб сайтовете с авторски публикации. Само че там почти никой не си търси правата.

Чета достатъчно за да знам. Вярно, с библиотеки не съм се занимавал от ученическите ми години, но това се дължи на факта, че предпочитам да си купя книгата, която ме интересува вместо да я вземам за определено време.

Като си толкова начетен защо пишеш публикувам с О ("побликувам"), не слагаш запетаи пред "че" и повторно "и", пишеш сравниш с Ъ ("сръвниш"), слагаш пълен член не където трябва.

Но стига с уроците по граматика.

Наемането на филми на DVD носител излиза по-скъпо от вземането на книга от библиотека поради простата причина, че да наемеш филм, би ти струвало около 1,50-2лв. На месец ако гледаш по 5-6 филма, удоволствието ще ти излиза около 10-тина лева.
UI designer and developer