Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 20:55:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 295
Total: 295

295 гости, 0 потребители

Загуба на профил

Започната от yordanoff, 12-01-2010, 15:15:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yordanoff

Здравейте,

изчезнаха ми всички настройки (Skype хронология, Bookmarks и всички системни настройки). Мисля, че това се случи след като инсталирах ъпдейти някакви. След първия рестарт всичко беше наред. След втория рестарт ми изчезнаха всички неща, върна ми се default wallpaper и всички стандартни настройки...

Някаква идея как да си възстановя нещата?

п.п. Става въпрос за Leopard 10.5.8

п.п. 2: На практика май е изтрито всичко от Library, новата папка Library е създадена в 00:10, а ъпдейтите ги инсталирах вчера през деня...

Морт

Доста интересно, преди 2 дни на 10.6.2 ми се случи нещо подобно. Когато си включих външния монитор не ми разпозна правилно резолюцията, изключих го и веднага го включих отново, преди системата да си е сменила резолюцията и зависна на синия екран при смяна на монитори. След спиране от Power бутона са се ресетнали почти всички настройки.
Хронологията в скайп си е ма лице, както и акаунта, но настройките (кога да пиука и т.н, автоматично да приема файлове) беше като при нова инсталация.
По същия начин и с около 60-70% от останалите приложения.
.fr

yordanoff

Колко пари налях в тая ябълка и досега само проблеми...

Колко му е, Bookmarks на 3 години (над 2000), книгата с адресите и Skype chronology от 3-4 години... за това се сещам в момента, неща да мисля какво друго се е затрило.

julss

Наистина странен и изключително неприятен случай...
А за бекъп и Тайм Машийн не си ли чувал?! Или поне за бекап на отметките в лисицата?
На мен ми призлява само при мисълта, че може да ми се случи нещо подобно...

Becko

едно не мога да разбера като нещата са ти толкова ценни не можеш ли да си ги прибереш на флаш цд двд и тн ?!?!?!

може да ти изгори мака може да ти се стопи хард диска може да станат всякакви неща

ако имате ценна информация си я пазете :)

yordanoff

Имам backups и то голямо количество, но най-скорошния е от ноември.

Time Machine не съм ползвал, явно ще се наложи.

Морт

Дори да нямаш Time Machine може да ползваш iBackup.
Доста е ценно, тъй като има възможност да бекъпва само настройки на програми и System Preferences.
.fr

yordanoff

Благодаря, Морт.