Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-06-2024, 22:12:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 869
  • Latest: Jamespen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 98
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 63
Total: 63

63 гости, 0 потребители

15" и 17" дилема:)

Започната от Яблъчко, 24-03-2009, 14:16:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Яблъчко

Здравейте.

Колебая се м/у 17" и 15" макбуук про. От една страна 17 ми се вижда едричък за лаптоп, но пък прочетох, че новата 17ка има по-добра батерия(с повече часа работа).
Не играя игри; работя с фотошоп, гледам филми постоянно и разбира се музика.

И още един мини-въпрос: гледах цените в laptop.bg и макбууците там са по-евтини, отколкото в apple.bg. Препоръчайте ми магазин, моля. Ако имах възможност за пазаруване онлайн, въобще нямаше да ви питам:)

Поздрави!

iPeichiny

Твърдо 17''
След като гледате филми и се занимавате с Фотошоп!
Аз имам 15'',и малко ми е трудно напоследък с някои приложения,като iMovie,например!
За магазин-не знам,
Sorry!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Wreck

За мен винаги лаптопа трябва да си остане малък и мобилен. Винаги бих взимал по-малкото ако се колебая между две, а там нататък голям монитор за филмчета и подобни.
An apple a day keeps the doctor away!

Bigfoot

В момента, в магазина на пл. Славейков (Сф) тече разпродажба. Днес (24.03) бях там.
Не помня колко бяха 15" и 17", но белите 13" бяха по 1756 лв. С отстъпката от 3% за това че взимаш мострата, станаха 1706 и стотинки.
13" но като този, показан в laptop.bg, беше 1900 и нещо.
Пробвай там.

Успех!  ;)

Lycan

17" си е недвижимо имущество в сравнение с 15", само за +5 сантиметра но факт.
Ако е за споменатата работа, защо не един iMac?
Почти двойно по-евтин с двойно по-голям и несравнимо по-добър екран. По-производителен...

Май тук е мястото да постна това сравнение. Задачата е едно и също batch видео транскодиране и при двата, обърнете внимание на скоростта на вентилаторите и заетостта на двете системите.
Десктопа завършва винаги първи с около почти ¼ по-бързо и не се чува как работи, докато 3000 оборота на лаптопа се чуват като при HP във вихъра си :)

Vancuver

#5
Ако се занимаваш сериозно с Фотошоп - определено 17-ката. Иначе 15" е по-удобен за разнасяне - по-малък, по-лек. Филмите - на 15" се гледат без проблеми - освен МакБука имам 15" Дел и там колко филми съм изгледал без проблеми. ;)

А за магазин - аз се колебах откъде да си взема МБ (преди няколко дена) и отидох до iStyle - на Раковска и Графа и съм супер доволен - сравнително бързо го доставиха (нямаше в никой техен магазин МБ 2.4 в наличност), като си го взимах - момчето там ми обясни кое, как, що, даже предложи да го пуснем и да ми покаже това-онова, понеже разбра, че ми е първи Мак. Абе обслужването е на 6+ там. ;)

Иди - хем ще ги видиш на живо един до друг 15" и 17" и ще прецениш.

П.П.

И все пак - 17" е твърде много за лаптоп според мен. ::)

Edit:

Сега видях нещо в лаптоп.бг - там пише, че дават 1 год. гаранция. А в iStyle ти дават 2 години гаранция в България и 1 година международна.
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB