Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 09:11:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 368
Total: 370

368 гости, 2 потребители
Fifata, jicall

Съвет за един предстоящ новобранец :)

Започната от yordan.ivanov, 13-12-2010, 20:13:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

wess-music

Цитат на: yordan.ivanov - 02-01-2011, 09:44:00
реших да изчакам малко защото новите про-та наближават и тогава ще взема решение,но може би ще се спра на тях зависи от цената гледам в нета мн рекламирам комбинацията аймак и айпад  :) също предстои нов айпад....така че ще изчакам големия ивент и ще реша...до тогва ще се радва на новия си  айфон 4 .... все от някаде трябваше да се почне с ейпъл :)

В сектата има място а всички. Както се казва "добро месо дома само дошло"...
(по повод започвнето с Епъл).

По повод на Про-тата (MakPro) –  скоро, разбирай мяколко месеца или половин година е малко вероятно да се появи нещо на хоризонта, защото тази серия се "опреснява" на значително по-голям период от време.
Про-тата държат производителност значително повече от останали машинки. По моя преценка едно Про- може да си прескочи ъпгрейда след година и половина обикновено и да бъде отново на ниво за работа. Особено напоследък.

Но Про-то е добре да знаеш за какво ти е, защото ако си нахавен за идеята, Мак бук-а е едно добро решение.
Лесно се търгува обратно, за разлика от него Про-тата са доста обвързани и към това да се закупува за тях допълнителна периферия и цената набъбва, а като дойде време да се оттърваваш от него, става по-трудно и харизваш кон за кокошка.
Не изключвам под "Про-" да бъркаш "Макбук про" с "Про-" (Мак Про).

Разгледай този сайт:
http://buyersguide.macrumors.com/

Wizi

Ооо, Епъл едва ли ще пропуснат да се метнат с всички сили на новите Sandy Bridge  8)

Цитат на: PeterS - 02-01-2011, 14:46:28
@dreben - къде има dream за 150 лв?

Аз тръгнах да си продавам моя 500S за 150лв след като го ползвах 4-5 месеца и ми се смяха, че по интернет магазини ги има за 120 и нещо лева. С гаранция. Та си го прибрах в шкафа....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

yordan.ivanov

@wess-music

знаеш ли наистина съм подвел хората, изках да кажа макбук про, не макпро....ноооо :) извинете ме...не се усетих че има и макпро.. гледам редовно macrumors.com както и  9to5mac.com, именно от там очаквам скорошни ъпдейти.....гледам в подписа си написал макбук про 17, може ли да те попитам какво мислиш за дилемата ми imac+ipad / macbook pro 17

Wizi

iPad е преди всичко за развлечение, много малко са смислените неща, които можеш да свършиш с него. Така погледнато няма място в дилемата ти, освен ако не се аргументираш защо го набутваш там.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

Цитат на: Wizi - 04-01-2011, 15:43:13
iPad е преди всичко за развлечение, много малко са смислените неща, които можеш да свършиш с него. Така погледнато няма място в дилемата ти, освен ако не се аргументираш защо го набутваш там.  ;)

подрепям Уизи, но искам да ти кажа, че има хора на които това им е необходим атрибут.

Може да звучи пресилено, но пътувайки от Цюрих за София, на редицата в самотлета, на която бяхме 6 човека, имаше 3 айПад-а, моя Макбук про, една проститука и един задрямал. Звучи като в разказа на Кафка, но беше така и всеки си имаше някаква роля.
С други думи - двамата четяха разни финансови книги, а до мен човекът гледаше филм на него.
Чувам и за разни други приложения дето може да му се ползват, тъй че с времето ставам все по-въздуржан да да бъда критичен към този дивайс.
Самия факт обаче, че се чудиш "какво да си купиш" ме навява на мисълта, че си повече фен, отколкото имаш необходимостта да правиш нещо дето да изисква процесорна "мощ".
Така че ако е за кефа: ай-Мак-а + Ай-пада.
Аз моя 17" бук го ползвам ... да ме простят и другите фенове, повече като нет бук.
Много е удобен, разбира се рядко си пиша и нотите на него.

Ай-Маковете сега са с нормални процесори и каквото и да вземеш (ново), ще върши работа поне 2-3 години, че може и повече.
За айПада - не знам. Нови ще излизат, така че се кротясай и изчакай до пролетта, а до това време разъквай онова, за което ти стигнат кинтите.
Мак-буци има доста и по-лесно можеш да го развържеш след време като ти писне.
Колкото е по-голямо и скъпо "животното", толкова по-трудно се продава после, както ти бях писал в предишен пост.

PeterS

Цитат на: Wizi - 04-01-2011, 15:43:13
iPad е преди всичко за развлечение, много малко са смислените неща, които можеш да свършиш с него. Така погледнато няма място в дилемата ти, освен ако не се аргументираш защо го набутваш там.  ;)

Кажи го на MB:
http://www.macworld.com/article/154592/2010/10/mercedes_ipad.html
mobilio - професионални мобилни приложения

prOMiNd

Цитат на: Wizi - 15-12-2010, 08:24:40
Dreben е описал всичко. И моят приемник е Dreambox. Темата е малко деликатна поради това, че е пиратска цялата история, така че от мен детайли не очаквайте.

Принципно: идеята е, че  има сателитна чиния, "по-специален" приемник и интернет вързан към него + връзка към някой, който ти "бута" кодове за каналите. Цъкваш канал, който е кодиран приемника си взима ключ от съвъра и канала се отваря.

Плюсове: много канали, малко пари или направо без пари.
Минуси: първоначална инвестиция (същите цени, които dreben е казал ги потвърждавам и аз), няма интернет - няма телевизия.

Това е.  8)
TT S2-3200+CI = 230/240лв.
atom PC + PCI slot = 250/300лв.(ebay)
Mythbuntu = FREEE(Фриййййй, както каза дребен :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

iv

ако ще пътуваш всяка седмица до софия ти трябва лаптоп. но не те съветвам да взимаш по-голям от 15 инча защото вече става не чак толкова преносим. 15 инчов ще ти върши работа. и както казаха по-горе с един монитор в къщи си перфектен.
iMac 21.5" core i3 3.2 GHz
- It's stupid fast