Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 18:05:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 350
Total: 350

350 гости, 0 потребители

Съвет за един предстоящ новобранец :)

Започната от yordan.ivanov, 13-12-2010, 20:13:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

yordan.ivanov

Здравейте ма всички,
както може би от заглавието е станало ясно съм узрял достатъчно и съм решил да "ъпграйд"-на :) към Мак....
Да супер всияко е много яко само дето решението за първи  Apple е направо като защите на бакалавърска теза :)
  Та да не ви губя времето и да започна директно по въпроса :).... Спрял съм се на два коренно различни и взаимно изклучващи се варианта- знам но не ме съдете моля... става на въпрос или за iMac 27 i5  или Macbook Pro 17 i5 и понеже цената е почти една и съща май :) съм много обвлече поъркан сякаш аймака мевече въпреки че е статичен,( по нов е, по голям.....) та въпроса ми е какво бихте ме посъветвали пичове. Добър ли е избора, от каде да си го купя???  не съм от софия но пътувам всяка седмица до там. прочетох доста от форума и сякаш криейтив център ми се струва най удачно защото са и официален и май единствен сервис? но..... знае ли човек??? супер мн съм объркан, пък съм решил сега за коледните празници да се сдобия с един супер мак :)

ПС. май макбук про скоро ще бъде подновяван и на дали е добра инвестгиция???
- имам и един генерален въпрос - може ли да се гледа ТВ на аймак 27 >?

Много благодаря на всияки които си отделиха от времето и прочетоха това. Ще съм ви благодарен ако се отзовете.

Wizi

TV се гледа с външен тунер - бачка за iMac и MacBook. Знам за Elgato, може да има и други продукти.

Според мен MacBook си заслужава повече заради това, че можеш да го пренасяш. Което и да вземеш ще му се радваш.  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Или пък, ако имаш сателитен приемник.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Prison

Всичко опира до това ще пътуваш ли много с компютъра си...
Ако повече ще си го ползваш вкъщи 27-цата ще е перфектна заради големия си дисплей и по-силен процесор.
Ако повече ще пътуваш зимаш Macbook-а заради мобилноста си...
Както каза колегата по-горе "Което и да вземеш от 2те ще му се радваш".
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

yordan.ivanov

 и аз си мислех че с макбука ще е по добре, но пък ако мога да гледам ТВ ще предпочета аймака защото ще ми спести купуването на телевизор. но хал хабер си нямам как да направя нещата, сега съм с цифрова вкъщи ама нали знаете кабела в ресиивъра и от там един скрарт в тв-то ама тоя кабел няма ка да го бодна в компа......сателитните не са ли пак на съшия принцип с ресиивър и от там в тв

Wizi

За да гледаш телевизия чрез кабелна или сателит е без значение дали ще е iMac/MacBook освен размера на дисплея - нужният хардуер е един и същ. Потърси продуктите на фирмата Elgato.

Има сателитни приемници, които позволяват гледането на TV не само директно на компютър, ами и когато си извън вкъщи също. Ако не друго елеминираш чуденето как да прокарваш кабели, какъв хардуер да забиеш в компютъра/Макинтоша. Моят приемник примерно владее тази хватка  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Това как става последното? Има LAN карта ли приемника или как? Това е мн интересно и искам и аз такова. Кажи ми твойто какво е и дали си доволен от него моля те. И ако не си, какво би си взел сега? Че съм много неук в тази техника, а точно такова решение ми трябва.

Благодаря и sry че завлачвам темата малко ...
An apple a day keeps the doctor away!

dreben

#7
Не знам какъв му е приемника на "Wizi", но ако искаш такъв с подръжка от цял свят, то моето предложение е "Dreambox".  Примерно един от малките модели е около 150-200лв, една чиния 90см.-около 60лв., ако си ентусиаст си купуваш и мотор за да гледаш всички възможни спътници - 100лв, един конвертор, гледай да не е по-вече от 4db. и си готов. Инсталирваш си "Fausto" Server  и гледаш целия пакет на Булсатком фрииииййййй. Много я обичам тази думичка :P :D
Ако искаш да гледаш HD канали то тогава си приготви не помалко от 750-800лв само за приемника. Има и по евтини модели, но не ти ги препоръчвам. За да гледаш извън твоята локална мрежа на компа ти трябва доста висок ъплоуд, както и да си конфигурираш рутера със съотвените портове към приемника. Сваляш си програмката "IDreamX", която ти помага да се свържеш с "DB"  посредством "VLC" и гледкаш супер качество, както и възможност да записваш на харда. И да не забравя - мнооооооого четене.
Успех!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wizi

Dreben е описал всичко. И моят приемник е Dreambox. Темата е малко деликатна поради това, че е пиратска цялата история, така че от мен детайли не очаквайте.

Принципно: идеята е, че  има сателитна чиния, "по-специален" приемник и интернет вързан към него + връзка към някой, който ти "бута" кодове за каналите. Цъкваш канал, който е кодиран приемника си взима ключ от съвъра и канала се отваря.

Плюсове: много канали, малко пари или направо без пари.
Минуси: първоначална инвестиция (същите цени, които dreben е казал ги потвърждавам и аз), няма интернет - няма телевизия.

Това е.  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Wizi, Не съм съгласен. Ако си инсталираш сървъра на твоята машина(Мак, или Уин- няма значение), то тагава не ти трябва интернет. Аз поне съм така ;D :P
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

mano

Аз лично си купих 13'' макбук и 24'' монитор. Сега имам хем лаптоп хем голям дисплей за вкъщи.

Mincho

и от мен още един глас за преносимия.
а защо не 15-инчов и7?
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

yordan.ivanov

много благодаря на всички  че се отзовахте  ;) да ви е честита новата година и всичко най най ви желая....6то се отнася до долемата, реших да изчакам малко защото новите про-та наближават и тогава ще взема решение,но може би ще се спра на тях зависи от цената гледам в нета мн рекламирам комбинацията аймак и айпад  :) също предстои нов айпад....така че ще изчакам големия ивент и ще реша...до тогва ще се радва на новия си  айфон 4 .... все от някаде трябваше да се почне с ейпъл :)

Wizi

Цените много малко варират, така че можеш още сега да се ориентираш. Говорим за чисто нови. А кога точно идват новите Pro-та....  ::) ако знаеш - кажи ни, защото вероятно си единствен в момента, който знае  ;)

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

PeterS

mobilio - професионални мобилни приложения