Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 17:06:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 347
Total: 347

347 гости, 0 потребители

Впечатления от D-LINK DIR-626L CLOUD ROUTER???

Започната от oolliivveer, 04-03-2013, 22:10:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

oolliivveer

Някой дали е ползвал нещо подобно с вързан външен хард към него.Някакви мнения?Знам че има по добри варианти но не са ми по джоба.http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/routers/dir-626l-cloud-router-n300-plus

Wizi

#1
Привет!

Тествал съм до момента два рутера с USB връзка за хард диск или принтер (което съответно си избереш). И двата са на фирмата TP-Link, но твърде вероятно ситуацията да е идентична за този D-Link. Първият ми бе модел 1043, а втория, който и до момента ползвам, е WDR3600. Закачил съм един 2.5" хард диск към него към който съм пуснал FTP достъп. Трансферът в най-добрия случай ми е бил около 8мб/сек което далеч не е върха на сладоледа. За сравнение имам един глупав и евтин NAS, който с лекота прави 20+ мегабайта в секунда. Предимството е, че можеш да го използваш за домашен сторидж да си качваш разни неща, но вероятно както казах сравнително лимитиран. Предполагам, че ако тръгнеш примерно да стриймваш 1080р филм от него ще накъсва заради слабия трансфер.... един Time Machine ще ти скъса нервичките докато претака каквото му е нужно дори и за един регулярен бекъп от да кажем 1GB.

Препоръчвам ти да погледнеш TP-Link TL-WDR3500, който е на същата цена (поне от каквото намерих за D-Link-а), но е dual-band, което ще позволява значително по-високи скорости. Аз в момента съм със следващия им модел TL-WDR3600, който вече е N600, има гигабитови портове и 2 USB входа. Определено мога само горещо да го препоръчам!!!

Апропо, нещо вероятно любопитно и за останалите: оказа се, че TL-WDR3600 е с напълно идентичен хардуер с последния AirPort Express, който изглежда като ATV-то. Вероятно и за това Мак-ът с радост си комуникира с него.  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

godo

Малко извън темата, но някой някакво мнение има ли за TP-Link TL-WDR4300
Mac only

akademika

Най-добре си вземи една тайм капсула с 1 или 2 ТБ вграден хард и нямаш грижи за нищо.Изключително стабилен рутер.Моят е втора ръка с 1ТБ вграден хард.Взех го за 320 лева и не съжалявам изобщо.
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

dreben

Здравей Wizi,
Имам  TP-Link TL-WDR3500 рутер, закачам му външен USB HDD 320гига, форматирн под GTP, но рутера не го вижда. Ако сложа флашка с fat32, няма проблем да видя съдържанието в нея.
Въпросът ми е, какво да направя за да виждам външния хард?
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wizi

Привет!

Нямам спомен... закачих му диска колкото да тествам скоростта за да се убедя, че действително не става за нещо по-сериозно. Дали обаче не го форматирах директно през рутера?  ::) Нещо такова ми се върти в главата, че не се мъчих предварително да го форматирам в някакъв формат удобен за рутера.

Каква ти е идеята за сториджа към рутера, ако не е тайна?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Здравей,
Идеята ми е елементарна. Имам няколко машини в къщи и искам да имам достъп до външния хард, закачен за рутера.
Естествено в локалната мрежа и от вън.
Не ме устройва обаче, да го форматирам под MBR за целта.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

oolliivveer

Привет.Видях че сте повдигнали темата ми.Аз все пак си купих рутера за който питах.При моя има ограничение за УСБ носителя да е под 500Гб,но чак по малко от 320 не ми се вярва да са го направили при теб.Диска съм форматирал НТФС.Странно е че финдер и диск утилити не го виждат но при мен и флашка не я виждат сложена в рутера.Може би не съм настроил нещо.Влизам през браузера с някакъв интерфеис на длинк и си гледам.Доста е удобно.Става и по вътр.мрежа и от вън.Стриимва добре  720Р което ме интересува.Проблем е че някои видео формати не иска да ги пуска без да ги изтегли ако липсват някои приставки за определения браузер.Това е от мен.Надявам се да съм бил полезен

dreben

Моя е по-различен, не мисля че има нянкви ограничения. На 5MGHz  лети, човек има чувството че е с LAN. Просто не подържа GPT и не ми се занимава да прехвърлям и да форматирам.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017