Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:23:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 695
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 680
Total: 680

680 гости, 0 потребители

MAC OS X10.8

Започната от lz59, 27-09-2015, 21:45:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lz59

ОТ скоро имам MACBOOK A1342.
ОТ пират ибеи изтеглих ос х10.8 и записвачка транс мак.
Разделям диска на 1дял , посочвам къде да се запише и започва прехвърляне на информация на харда, след двадесетина минути ми изписва грешка.В момента съм windows7
Ще съм благодарен ако някои ми помогне да ми покаже грешката

pafkata

Според тоя линк:

https://support.apple.com/bg-bg/HT201475

Можеш да ползваш и 10.10 Yosemite

http://www.everymac.com/ultimate-mac-lookup/?search_keywords=A1342

Твоята машина е от края на 2009 до средата на 2010.

Не е добре да ползваш пиратски софтуер особено като Yosemite е безплатен за всеки, който има AppleID, което можеш да си направиш и на Windows през iTunes.

Бих ти препоръчал да инсталираш Oracle VirtualBox - безплатна програма и да инсталираш тоя пиратски OS X 10.8, който си свалил във виртуална машина. От там да се логнеш в Apple Store с вече създадено ID през iTunes и да си изтеглиш последния Yosemite 10.10.5.. После си създаваш boot USB и си инсталираш абсолютно истинския Mac OS X последна стабилна версия.

Adamov

Подкрепям. Един 10.10 или от утре 10.11 на една флашка и последна версия. Машинката ти (освен ако няма друг проблем) направо ще заспи :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Абе за A1342 ми излизат 2-3 модела... Твоя с какво видео е, 9400 или 320?

pafkata

1. Нямам идея за какво говориш в тея 2 реда:

"пробвах с комбинация cmb i r вкарва кода на интернета показва се  глобуса и след време триъгълен забранителен знак."

2. Не можеш да изтеглиш MacOS X от пиратския бей
Теглиш някаква хакната, рипната, рутната и модифицирана версия, която е променена за да върви на нормални компютри ,а не на макове
Тоест е напълно очаквано да не успееш да го инсталираш.

3. Имаш истински мак за разлика от мен, и не знам защо не инсталираш оригиналната версия, предвид че е безплатна... Аз имам Дел на който съм подкарал оригинална

Това пиратско ИСО можеш да го инсталираш като детска игра във виртуална машина, вътре в една програма докато си с пуснат Уиндоус... Един вид ще емулираш МакОС вътре в Уиндоус... Става много лесно с VirtualBox, безплатна програма е... После като имаш вървяща макар и емулирана МакОС можеш да влезеш и да изтеглиш пълната оригинална последна версия на МакОС и да си направиш USB, предвид че последния е близо 6ГБ, май на нормален 4ГБ ДВД не се събира.

Ако нямаш appleID най добре си го направи през iTunes за Windows, защото ще имаш опцията да го направиш без да даваш кредитна карта. Иначе ако си го създаваш през Applestore винаги ще ти иска карта, макар и да не ти взема никакви пари.