Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 15:03:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 424
Total: 424

424 гости, 0 потребители

Странен проблем, MacBook Pro не зарежда...

Започната от msh, 02-01-2015, 10:31:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

msh

Честита Нова Година!!!

Появи се при мен следния проблем:
Имам MacBook Pro 13" Late 2011 с Yosemite. Mac-чето спря да зарежда, изхабих му батерията до нула и го оставих, след 24 часа реших да видя какво става с него, вкарах зарядното и машинката почна да прави номера и да зарежда много странно: (почва да зарежда след това прекъсва и пак почва на ново)
https://www.youtube.com/watch?v=AE8CWbkB0A4&feature=youtu.be

направих SMC reset, но промяна нямаше.
нещото което установих беше, че при напълно спрян компютър, машинката зареждаше без да прави проблеми.
Реших да направя нова инсталация на Yosemite, но всичко описано по горе продължаваше...
След това направих една флашка с Mountain Lion и го инсталирах. Не знам дали заради инсталирания  Mountain Lion зарядното пак спря да зарежда, батерията падна и вече няма включване и зареждане на Mac-чето.
Утре ще го пробвам с друго зарядно...
Ще се радвам, ако някой може да помогне с някой друг съвет за разрешаване на проблема преди да е дошло зарядното:)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

Wizi

На мен ми прилича на проблемен power management модул, който се грижи да дава ток към батерията. Или евентуално скапана батерия!?  ::)

Не мисля, че има каквото и да е свързано със софтуер и Mac OS X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

msh

Wizi, мисля че батерията е здрава, до преди това държеше по 4-5 часа. Другото което направих е да разкача батерията, но ток не се подаде до машинката.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)