Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 06:37:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 522
Total: 522

522 гости, 0 потребители

Kакво да ибзера VMFusion или Parallels ?

Започната от varty, 21-03-2009, 14:09:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

varty

Здравейте, можете ли да ми кажете предимствата и недостатъци на двата емулатора.
Искам да почерпя от опитва ви и да реша кое да сложа.
Едно от нещата, за който ми трябва Windows е четене и редактиране на Visio файлове, можете ли да ми кажете алтернативна програма за МacOS ,za отвяряне на *.Vsd файлове ?

kik

Опитай с OmniGraffle. Смятам, че е добра алтернатива на MS Visio. Друг вариант е ConceptDraw PRO.
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

ficeto

и двата емулатора са добри. зависи само кой ще ти е по-удобен.
аз ползвам Parallels и съм супер доволен. Направих си и един SuperLite инстал диск на XP с който постигам 2% CPU натоварване на Idle. Coherence е също голяма гъзарийка на паралелите ;)
iPod Video 5G 30GB White
iPhone 3G 16GB Black Globul Unlocked
MacMini CoreDuo 1.66GHz 2GB 80GB Leo Server 10.5.6 + 400GB FireWire HDD + 1TB FireWire HDD
MacBook CoreDuo 1.83GHz 2GB 320GB/7200 Leo 10.5.6

HQ

Vmware пък си има unity и е най-добрия,защото става и за 2D игри и някои по-прости 3D.
По-професионално е изпълнението при него,а паралела е за жени  ::) :P

varty

Къде има виртуални машини на XP ?
@Ficeto някъде ъплоаднал ли си го това супер леко xp ;P

prOMiNd

ползвай кросоувър и няма да има нужда да инсталираш нито едното от двете :))
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

Angelo

VMFusion - е по добро . Пробвал съм ги и двете.

SkiRaceGeek

VirtualBox на Sun е безплатно и не лошо: http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Също така може да ползваш и CrossOver както бе вече споменато.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

scrap

С CrossOver могат ли да се играят уиндоуски игри?

HQ

Solitaire върви перфектно,гаранция ти давам! Други игри специално с кроса не съм играл.

prOMiNd

Аз пускам най-вече CS 1.6 под кросоувър и се държи перфектно.
Имам и паралелс ама ме дразни, че трябва да заделям 4ГБ за тъп уиндоус при условие че CS-a ми е 600МБ.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

varty

Кажете от къде да си дръпна img

DALT

Цитат на: varty - 21-03-2009, 14:09:11
Здравейте, можете ли да ми кажете предимствата и недостатъци на двата емулатора.
Искам да почерпя от опитва ви и да реша кое да сложа.
Едно от нещата, за който ми трябва Windows е четене и редактиране на Visio файлове, можете ли да ми кажете алтернативна програма за МacOS ,za отвяряне на *.Vsd файлове ?


Ето ти една прекрасна статия за различните емулатори и какво да изберем.
http://delian.blogspot.com/2008/12/blog-post_16.html

dau

ей и тука са го цитирали шефа, дето изобщо не е фен на мак :)


аз лично ползвах Fusion, ама не ме изкефи махнах го и за 2 пъти по-малко място и ресурси и по-добра интеграция с Мак си сложих Parallels, много съм доволен сега :)

Под линукс си ползвам VirtualBox, за мен е чудесен софт, но под мак ми трябваше да закачам USB TvTuner и да пускам ТВ през него и там VirtualBox се дънеше, не можеше да маунтне като хората усб-то, за това и не съм го ползвал под мак, но под линукс е железен и фрии разбира се :)

varty

В крайна сметка изтеглих и двете за да проверя кое ще ми допадне повече.
Първо сложих VmFusion и , като видях ,че ползва дяла от BootCаmp-а много ми хареса.
Предполагам ,че и Parales работи така, но като си доволен от нещо няма смисъл да го сменяш ;)