Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:28:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 553
Total: 553

553 гости, 0 потребители

Блаженна тишина!!

Започната от theregister, 20-03-2009, 00:58:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lycan

@pravdo, че ти и рамта да смениш на минито пак се хващаш шпатулките!

@all, какво му се плашите на ссд-то, читавите са с еднакво бърза R/W скорост и имат запасно пространство - допълнително от 30% нагоре за компенсация на амортизирани ресурси, при нормална работа 3-4 години ще изкара,
после кучета го яли.. (time machine)

pravdo

да де, шпатулата ме спира при този комп :-)
като съм свикнал на Г4 удобството....

дай да видим дъреджистър какво ще сподели за скорост
и стабилност...

Ами явно ССД ще измести ХД ама няма да е скоро, астролозите от
кабеларките казаха най-малко 5 години :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

ficeto

кабеларките.... те са вече отживялост. Само дето нащо хубаво управление (най-вече комисията по далекосъобщенията или там както се казваше) е "преценило" че телевизия може да се приема само по коаксиален (не и никакъв друг) кабел или антена, поради което се спъва опцията за IPTV. Но това е тема за различна дискусия...
SSD  за мен е бъдещето. Това да ми се връткат някви дискове (или каквото и да е) е проблем в момента в който мислим за мобилност и данни (заедно). Евала на Apple че ми паркират главата на диска когато MacBooka ми усети че пада, но бих се чувствал много по-добре ако нямаше нужда от това. Въпреки това SSD имат още доста хляб да похапнат докато им се доверя с данните си (и цените им са доста солени).
*Реално всички тези приказки са off topic.

@theregister, Mac RULZ! Не получих отговор дали това ти е първия мак, но искренно се надявам да му се наслаждаваш дълго. Също така ще се радвам да споделиш преживяното :)
iPod Video 5G 30GB White
iPhone 3G 16GB Black Globul Unlocked
MacMini CoreDuo 1.66GHz 2GB 80GB Leo Server 10.5.6 + 400GB FireWire HDD + 1TB FireWire HDD
MacBook CoreDuo 1.83GHz 2GB 320GB/7200 Leo 10.5.6

fpyyh

мислите ли, че щяха да съществуват тези неща http://www.intel.com/design/flash/nand/extreme/index.htm, ако не бяха решили проблемите? вече се предлагат storage-и само със ssd дискове за реална, продуктова среда, с истински приложения като банкиране и т.н.?
май е само въпрос на пари вече