Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 04:23:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 446
Total: 446

446 гости, 0 потребители

Archicad и 3D Max

Започната от aciddroller, 28-09-2011, 12:11:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

aciddroller

Моля ви някой ако има програмите да сподели активни линкове. Нов съм в мак попрището и немога да се ориентирам все още как и откъде се намира.
Благодаря предварително.

foctobar

Аз доколкото знам, 3D Max няма за мак. Може да се подкара на Windows дял с bootcamp или на виртуална машина.

aciddroller

мда поразгледах повечко и успях да подкарам архицада,, а макса ще го ползвам на другият лаптоп за съжаление :(
админите ако може да изтрият темата, че да не чаема място :)

aciddroller

Здравейте. Искам да попитам хората, които ползват 3д макс...с програма за виртуален вин ли ползват или цял дял са отделили за вина и макса? Държи лис е добре програмата. Забелявзат ли се забавяния спрямо PC-тата при рендиране?! Заслужава ли си да се работи на 3D Max на macbook pro или на PC?!

Lycan

виртуален не става, евентуално колкото да конвертираш в fbx / maya

aciddroller

Цитат на: Lycan - 12-10-2011, 11:14:04
виртуален не става, евентуално колкото да конвертираш в fbx / maya

не те разбрах за това fbx,  а maya не ползвам и н ми харесва чесно казано :) Искаш да кажеш, че трябва нов дял да се прави на харда за вин 7? а там драйвери, кодеци и бля бля трябва ли да се търсят? А като рендира, повече ли бави отколкото на PC със същите параметри?! Питам понеже сега ползвам macbook pro на един приятел, но се чудя дали си заслужава да се инвестира за по-добър с i7 процесор или за PC и i7

thebrainless

Имам спомен от коментари (аз и виртуален не ползвам), че win на епъл машини върви по-добре от от аналогичен лаптоп със същите параметри. Отделен е въпроса, че има производители които поставят quadro в корпуса, което в лаптоп на епъл няма да намериш. Все пак за честа и сериозна работа един уъркстейшън е далеч по-добър избор.
Stay hungry. Stay foolish.

aciddroller

мислих си за един macbook pro от магазина тук да дебна :) ще го ползвам за моделиране и леки рендове. За по-сериозни ще ползвам на приятел рендер машината му :) Търся си с графична карта с 1гб и i7 процесор, че иначе само ще се измъчвам

Lycan

Цитат
не те разбрах за това fbx,  а maya не ползвам и н ми харесва чесно казано :)

Експорт в fbx, obj, ma...

За моделиране можеш да ползваш какъв да е компютър, по-важна е големината на монитора, btw, maya върви прекрасно на mb Air, но едва ли е много удобно да моделираш като на касов аапарат :)

Дефинирай "леки рендове"


aciddroller

монитор за работа имам един самсунг 27" под леглото, който ме чака :)
леки рендове разбирам пробни, за да видя как стоят материалите на ниска резолюция и занижени настройки. а за мая да върви на еър..искаш а кажеш, че мога и макса да подкарам на еър? леле.... :)

Lycan

е пробни де, но анимация или единични кадри? щото разликата е огромна :) и за статични всичко от 2008-ма насам върши работа

aciddroller

ем то дали статични или анимация....все едно.едното е един кадър, другото е 25 кадъра за секунда  ;D

Lycan

Аха ясно :)

Да посмятаме ли?
Сосна сцена. 12-core xeon ренди 1 кадър за 5-10 минути.
Съответно с i7 ще имаш 8-15 минути @100% cpu load.

След колко дни ще видиш че си объркал анимация от 300 сек.?

aciddroller

ех че си подробен... :) за сериозна анимация ще се обадя в chaos group направо. говоря ти за рендиране на статични предимно.
може ли да ти поискам скайпа, за да не спамим тук тоолкова много?! ;)