Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 14:59:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 508
Total: 508

508 гости, 0 потребители

[XCode] Source MiniMap

Започната от Морт, 22-11-2013, 08:42:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

За който работи с XCode - това е едно от най-яките подобрения, които съм намирал за него!

Общо взето в дясно прави MiniMap, като на RTS, който в реално време показва къде сте сред кода и с кликване мести. Или с други думи - Scrollbar с превю.



На мен ми е доста полезно и значително по-лесно се оправям в дълги файлове. Дори си мисля, че това, в по-сбит вариант, би било удобно и за опция в браузъра.

Реализирано е като Plugin за XCode - https://github.com/stefanceriu/SCXcodeMiniMap . Да, Xcode поддържа плъгини, но с private функции и библиотеки и официално не се поддържат плъгини. Неофициално има доста много. Препоръчвам Alcatraz - пакетен мениджър за XCode ;)
.fr

bboyg

Отностно xCode искам да се вмъкна с въпрос. Удобен ли е за WEB разработка - HTML / CSS / JS и някой дали го е ползвал за целта. За момента ползвам Code 2, но факта че е кракнат (тъй като струва маса пари) малко ме дразни и си търся добра алтернатива с intellisense.

Благодаря!

Petar Jamby

По - удобно от WebStorm - PHPStorm не съм намерил. Най-вече за интелисенса и клавишните комбинации.
Проблема е че също е платена. Но имат тестова програма която позволява да ползваш последните тест версии за един месец, но досега от 2 години не съм успявал да изкарам цял месец преди да пъснат следващата.
За xcode нямам HTML впечатления, но ми липсват твърде много удобства като качествен рефакторинг и поддръжка на емет (бившото зен кодинг) например.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Морт

Общо взето става за Obj-C/C/C++ и с малко бъзикане по темплейтите Java/Ruby/Python

Потенциално със заигравка по build system-a и схемите може да се направи темплейт и за HTML/JS, но няма да можеш да дебъгваш JS-а, не съм сигурен, че и code completition ще може да има.

Като цяло - по-добре ползвай IDE което е специално за HTML/JS
.fr

bboyg

Благодаря за отговорите! Дръпнах Webstorm 7 и намерих някакъв сериен номер за Windows, който обаче си тръгна без проблем и програмчето върви. Днес няма да имам време да я пробвам по-обстойно, но изглежда ще се разбираме :)

angelvn

И каква стана тя? Смени едната кракната програма с друга кракната.
UI designer and developer

bboyg

Ами май така стана в крайна сметка :) Обаче е факт и че я махнах "бурята", тъй като явно ми идва малко тежка и лагва. Особено докато измисли интели сенс-а. Явно 2.2 C2D + 2GB RAM, или не ги харесва, или просто не съм уцелил момента. Здраве да е. Добре е да знам, че има хубава алтернатива, ако се видя с по-хубава машна някой ден.

Petar Jamby

Е да "бурята" си е Java  базирана и съответно си иска памет. Ангажира си 5-600 мб памет при стартиране.

Ако работите предимно HTML  JavaScript, то и някой свестен редактор ще свърши работа. Но предвид че Sublime Text  струва почти колкото "бурята" ми е трудно да ги прежаля парите за него.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

skydancer

Може да пробваш Komodo Edit - безплатна, леко орязана версия на платеното Komodo IDE. Става за perl, php, ruby, python, html, css и др. Има същата функция minimap, която е доста удобна. Много добра version control (GIT) интеграция.

Преди 2-3 години си купих за 25-30$ CSS Edit - направо е удоволствие да работиш с него. Сега гледам, че са интегрирали всичко в един продукт за 75$ - http://macrabbit.com/espresso/
 MacBook Pro Retina 2013, OS X 10.9.3

j.tochkov

Абе я мятайте MacVim и стига сте се лигавили.

angelvn

Иначе освен Coda, която основно ползвам, препоръчвам и Espresso -> http://macrabbit.com/espresso/
И еспресото се спира на $75.
Но това не е кой знае каква цена при положение, че плащаш веднъж и чак след ~2 години може да ти се наложи да ДОПЛАТИШ за по-нова версия (генерална версия). Нищо, че според мен Coda2 се оказа по-зле от 1...
UI designer and developer

peerless

Докато сме на кода и екс код, писъл съм си едни неща които могат да влезнат и на други в употреба:

за Coda - https://github.com/ptfly/CodaKit
за Xcode 5 - https://github.com/ptfly/XcodeKit

Общо взето са двете основни функционалности в един редактор без които не мога - дублиране на селекшън или текуща линия и изтриване на същите. Въпросните плъгини правят тези неща, като при Coda има и още няколко тъпотийки :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Petar Jamby

ЦитатДокато сме на кода и екс код, писъл съм си едни неща които могат да влезнат и на други в употребa

Супер, нещо което много ми липсва. Ако има и начин да се назначат клавишни комбинации, ще  е супер. Пробвах през настройките, но не ги виждам командите.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Морт

В този ред на мисли, един от наличните в Alcatraz пакети е за това по подразбиране CMD + Left да връща до първия наличен символ на реда, зачитайки идентацията, а не винаги в самото начало на реда. Подобно на Visual Studio.
.fr

peerless

Цитат на: jamby77 - 02-12-2013, 20:59:07
ЦитатДокато сме на кода и екс код, писъл съм си едни неща които могат да влезнат и на други в употребa

Супер, нещо което много ми липсва. Ако има и начин да се назначат клавишни комбинации, ще  е супер. Пробвах през настройките, но не ги виждам командите.
Командите са в едит менюто, нагласи си ги през System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts -> App Shortcuts

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)