Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 07:29:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 375
Total: 375

375 гости, 0 потребители

Ползвате ли Launchpad?

Започната от Морт, 19-03-2012, 13:56:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

Просто се зачудих, колко хора ползват Launchpad?
И на Lion и на Mountain Lion се опитвах, правех папки, редях икони и в крайна сметка - обратно на Spotlight и Application Grid в Dock-а... Просто ми стои неудобно.
.fr

Lycan

Амам, рядко, напр ако забравя името на апп който отварям рядко.
Иначе ползвам само куиксилвър
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Quicksilver_(software)

Wizi

Аз най-често използвам 6 finger gesture + left feet thumb за най-бърз достъп до всичко нужно. Включително и за тоалетна хартия.

Сериозно - тия Епълски шорткъти с по 4 клавиша някак ги преживях като факт и дори един такъв използвам ежедневно (за Logout), но това да мажеш с пръсти като шизофреник по тъчпада ми идва вече в повече.

Каквото ми е нужно седи или на десктопа или на дока. Останалото рядко го използвам, но пък иначе бързо навигирам с клавиатурата из Finder-а за да си го намеря.

Ако бях свикнал да ползвам Spotlight щях да бъда още по-щастлив, знам...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Не - щото със spotlight е много по-удобно и бързо.

Wizi е прав за жестовете, станаха много и най-вече неудобни. Тези на Снежко ми допадаха мого повече и ги ползвах по-често, например махам с рака нагоре за да се разкарат джамовете и да си отворя файлчето на десктопа.
Та отговора е Док, Спотлайт, рядко папката с програми и 2-3 жеста(от предишни 5)

DALT

Подкрепям Wizi. Твърде много жестове, а на всичкото отгоре самите жестове са различни при мишката и пада (на лаптопа) :)

Основно си ползвам меню Applications от Док-а, а ако нещо е на повече от 2 клика (скрито в папка) си го търся през спотлайта...доста по-бързо е :)

peerless

Не го ползвам - отговора на въпроса "защо" е една дума - Alfred :)

Преди отговора беше пак един - Spotlight, но от известно време и той не е актуален :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

dcc

Spotlight,нищо друго,даже дока ми е зает само от mail и safari :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Морт

Не барайте жестовете, ей! Аз ползвам доста, отваряния, затваряния, затваряния на табове, експозета, обикаляне по мишън контрола и т.н.
А консистентност с мишката си правя с BetterTouchTool, който е просто задължителен.
.fr

netizen

BetterTouchTool си е задължителен, и тогава жестовете стават приятни за ползване :)
Инак ползвам само спотлайт и ми индексира само в /Applications

bradpit1

Не, тъпотия е за мене

maila111

И за мене не е кой знае кво

vaskog

За мен Launchpad е много удобен.
Настроил съм го на долен ляв Hot Corner и съм инсталирал Launchpad-Control.prefPane. В контролния панел съм чекнал само най-използваните от мен програми. Така само с едно движение на курсора и, евентуално, на скрола си пускам "любимите" програми - никакъв Spotlight, никаква клавиатура!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

iPeichiny

И при мен е долния ляв ъгъл(в десния долен ми е дашборда)...Удобно и лесно.Всичко е въпрос на вкус,навик и предпочитания!!!! ;D
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been