Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 19:14:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 343
Total: 344

343 гости, 1 потребител
forka2k

Lion, Full Screen, 2 монитора, мрън-мрън

Започната от Морт, 27-11-2011, 16:15:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

От много години винаги съм ползвал втори екран на машините с които работя и се чувствам буквално сакат на един екран.
Fullscreen режимът в Lion, обаче прави втория екран тотално безполезен като го превръща в електронна рамка за снимки, която показва един грозен сив тапет.

Не може да се слагат други прозорци по него, не може да се пусне друг Space, седи тъпият сив фон и това е. Единственото използваемо нещо е, ако приложението поддържа отделни панели за палети, тулове, etc (на Photoshop панелите, например), които могат да се разкачат и местят насам-натам. Тогава те може да се преместят на другия екран. Във всички останали ситуации е тотално безполезно.

Ако пиша някакъв документ, например, за който ми трябва външна информация и го пиша в Pages във Fullscreen трябва през 30 секунди да сменям спейса, да гледам, да се връщам обратно... При един единствен екран - супер, това е идеята. Ама нали за това си купувам втори монитор деа... Да ми е всичко пред очите.

Единственото решение за момента е бъг - докато сте във fullscreen space с тракпада (или меджик мишката) спейсът се премества лееко в страни към следващия и със Spotlight се отваря приложение (което не трябва да е стартирано до тогава), което ще се появи на fullscreen space-a и може да се сложи на втория монитор.
.fr

boyko

Ами не ползвай програмите fullscreen?
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Lycan

Пробва ли вместо да местиш за spotlight да го активираш през QuickSilver?

Морт

Има доста програми, на които full screen-ът им променя интерфейсът, скрива разни панели и т.н. Например iWork програмите.
Като цяло е функция, която ми харесва и одобрявам. Имплементацията, обаче, е шит...

А QuickSilver така и не ми стана навик да ползвам. Ето, сега ще пробвам отново :D
.fr

peerless

Да, въпросният шит наистина е супер недомислица когато се ползват два екрана... адски дразнещо...
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)