Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 18:57:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 413
Total: 414

413 гости, 1 потребител
forka2k

външен хард диск

Започната от jazzin, 28-01-2008, 12:24:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jazzin

здравейте!
работя с macbook pro и имам нужда от допълнителен хард диск, но ми е трудно да се ориентирам сред всичката стока на пазара и най-вече кое устройство ще се разбира най-благо с book-а. колебая се също между 3.5" понеже предлагат по-голям обем и са по-бързи и 2.5" защото са по тихи и лесни за пренасяне. споделете, моля,  вие какво ползвате за backup, допълнитено устройство за съхраняване на данни (музика и филми, ако щете) и от какво сте доволни!

XXwolf

ето това е най-новото от Apple :idea:
иначе всеки хард с USB и/или FW ще работи с компа

Becko

ако искаш скорост FW e единственото което става www.lacie.com ... USB2 е евтино и е по подходящо за малките 2,5 инчови или дори по малки дискове ... всичко зависи от това за какво ще го ползваш и каква скорост искаш ...

varnenche

Аз лятото си взех един Western Digital 320GB и много съм доволен от него.
Плъгваш кабела (usb/firewire) и форматираш за удобство. Сега знам, че 500GB вървят по 200лв. Много са бързи 1ГБ се пренася за по-малко от минута на харда и обратно  :wink: леки са и пренасянето им е удобно..
Разни джаджи http://www.novajaja.com/

shmb

Моя съвет е като купуваш, да питаш дали е с външно захранване. Мисля, че това е доста важен детайл при купуването на външен хард.
MakBook Pro Unibody 13.3"

milemobile

Ами аз сам с
Lacie 500gb 3.5" Posrche Design
http://www.lacie.com/intl/products/product.htm?pid=10998
който е с захранващ адаптер иначе диска си е от по-малките в класа си и е от по-ефтините, с Seagate S-ATA2 диск е
и 2.5" Transcend  40gb
http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=89
на който не му трябва захранване, Hitachi PATA диск и скороста спрямо Lacie-to е с 4-5mb/s по-малка т.е. към 21-22mbyte/s

Все зависи за какво ти трябва, примерно при мен Lacie-то ми е за Back Up а Transcend-a за пренос на данни
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

XXwolf

Цитат на: "shmb"Моя съвет е като купуваш, да питаш дали е с външно захранване. Мисля, че това е доста важен детайл при купуването на външен хард.

всички 3.5" са с външно захранване и почти всички 2.5" са без

shmb

Ето това не го знаех, предполагам и автора на темата не го е знаел. От тук нататък да се замисли вече какъв иска ;-)
MakBook Pro Unibody 13.3"

andonov

Работата ми е свързана с ползването на много външни дискове, пробвал съм доста марки, истината за мен е Lacie - Firewire. Кой точно модел да избереш е въпрос на лично предпочитание. Препоръката ми е свързана с това че освен диска много важен е самия интерфейс Sata-Firewire (незнам как точно се казва, имало нещо общо с чипа който ползвали). Доста от моделите предлагане ни нашия пазар не се държат устойчиво при трансфер на много или големи фалове, говоря за файлове над 10 гигабайта. Поради някаква причина трансфера им рязко спада или дори забиват, дори ProTools който  доста ползвам отказва да работи с тях.  USB-2 вариант не препоръчвам защото само на теория скороста им е близка или дори по голяма от fireware. При мен не се получава :). Това е от моя опит, дано съм ти помогнал.

Wizi

Ако MacBook-а ти има Firewire 800 порт аз лично не бих си взел нищо друго освен външен FW800 хард  :D  

- Възможно най-бързата връзка
- оставаш си USB порт свободен за други екстри
- FW порт така или иначе рядко се ползва, та седи свободен
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jazzin

Благодарности на всички, всяко едно мнение  ми помогна! Time capsule е добра идея, lacie също ми харесаха май модела на porsche е с FW и без захраване, така ли?...western digital са ми като резервен по-евтин вариант, но наоколо има недоволни хора - забивали им, шумяли им, дефектирали повече от приетото...А никой ли няма да се  оплаче от шумното захранване на 3,5"?

fpyyh

кое е това шумно захранване? всички, които съм виждал са като на лаптоп, просто един блок и две жици.

mr.j

Имам Lacie - porsche design 320 gb - от големите със захранване от 6 месеца, шуми си както шуми един хард. Аз също бях поставен пред твойта дилема - малък диск без захранване или не. Малките дискове са по-бавни, за разлика от големите, съотношението цена-обем също е голямо. Моят съвет е, ако ще ползваш основно харда в къщи, вземи си голям (segate също имат доста прилични предложения), ако обаче ще движиш често с него - предимството е изцяло в полза на малките хардчета. Оносно Lacie - porsche design - малко по-пластмасов е отколкото изглежда на снимката, което е леко разочароващо, големия подържа само USB2, малкия и FireWire, гаранцията от мултирама беше 2 или 3 години, не съм сигурен.