Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 13:20:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 417
Total: 419

417 гости, 2 потребители
walker007, smile_g

забива ми мишката

Започната от mr.j, 26-01-2008, 23:17:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mr.j

току-що направих някакъв секюрити ъпдейт за power pc и от тогава непрестанно ми забива мишката, опрявя се само като я изкарам от някое usb и пак я вкарам, супер досадно е и много изнервящо, става въпрос за интервал от под минута ползване, даже и курсора се движи странно, кажете какво да правя. Машината е G4 933, OSX 10.4.11

XXwolf

a permission-те оправи ли?

rafaelo

Това и аз съм го усещал на старат машинка. Не помня как се оправи. Май от само себе си. Както каза колегата по горе, пробвай с permissions. Ако не стане пробвай с изключване, вадене на батерия. Натискаш поуър бутона (без батерията), после сглобяваш и пробваш.

XXwolf

машината е PowerMac G4 QuickSilver - няма батерия ;)

rafaelo

Опа :)  :lol:  :lol:

Хм.. странно тогава не знам аз лично какво да се прави. Да няма някакъв недостик на ток на USB порта. При мен така се получава, ако съм навъзрал прекалено много консумативи и някои usb портове не бачкат както трябва. Смисъл, пробвай без да вързваш други USB устройства.

mr.j

Вероятно има резон в думите ти, защото откакто забодох мишката директно в мак-а спряха проблемите, преди това беше в клавиатурата после пробвах и в монитора, странното в случая е, че грижите се появиха след въпросният ъпдейт на системата.
Относно пермишъните, като пълен лаик, не ми се е налагало да правя каквото и да е било до сега, конзоли и т.н.чудеса. Toчно и поради тази причина харесвам работата с мак - просто и елегантно, слагаш адоби пакета примерно, слагаш си шрифтове и си бачкаш, не се занимаваш с глупости... Та ако обясните как точно се оправят пермишъни, ще съм ви много благодарен :roll:

XXwolf

:D едно от най-лесните неща: от applications : utilities отваряш DiskUtility и избираш харда (в ляво) на който е инсталирана системата. В дясно има редица от 5 бутона - първия е first aid кликваш го и избираш долу verify/repair permissions и чакаш

rafaelo

И от мен още едно гениално решение - смени си мишката  :lol:  :lol:  :lol:

Или просто пробвай с друга да видиш как е ;)


Успех!

mr.j

това със сменянето на мишката беше първото което ми хрумна  :wink:  , проблема не е в мишката както стана ясно, подчертавам - след секюрити ъпдейт се появи проблема. Както и да е, благодаря на всички, реших си проблема с поставяне директно на усб на машината

Web_Devil

И при мен го прави чат-пат... Помага само изключване и включване на клавиатурата заедно с мишката директно от компютъра...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!