Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 10:22:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 437
Total: 438

437 гости, 1 потребител
forka2k

Проблем с iATKOS v1.0i r2 Leopard 10.5.1

Започната от shmb, 23-01-2008, 00:54:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shmb

Проблема ми не е по време на инсталация, а след това като се опитам да го заредя. Проблема се състои в следното:

Зарежда ми бут лоудера, минават секундите и без да натискам нищо ми излиза екрана, с надписа boot: и до там. Съсем случайно забелязах, че като натисна ентера да се опитам да бутна за много крако време ми излиза надпис Can't find match_kernel .... и изчезва за стотна от секундата.

Според Вас какъв може да е проблема, аз ли бъркам нещо някъде при инсталациятя.
MakBook Pro Unibody 13.3"

yamahadrums

При инсталация най-вероятно си инсталирал нещо, което не е трябвало да инсталираш. За всеки пакет си пише за какво е. Не инсталирай повече от един драйвър за определено устройство. Какъв буутлоудър си инсталирал-EFI или Darwin?
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shmb

Аз си мисля, че проблема е, че инсталирах и двата бут лоудера. Но в същото време се чудя дали кърнела има нещо общо с бут лоудера!?

Да ви кажа честно относно макинтош имам наблюдения почти 1 година (откакто Янакиев си взе неговия) и съм малко "невеж" в тази област. Носъм много зарибен спрямо тази операционна система и мисля след време тя да ми бъде главна :-)

Като ми гледате конфигурацията, кой бут лоудер ще е добре да сложа?
MakBook Pro Unibody 13.3"

yamahadrums

И двата буутлоудъра стават. И да-имат нещо общо. И пак казвам-чети какво пише за всеки пакет, с кой друг пакет може да се инсталира и т.н. Като кликнеш веднъж върху някой от пакетите ти излиза инфо. Успех!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shmb

С 300 зора успях да го подкарам, но има някякъв проблем с видео драйверите и като стартирам Mac-a ми загася монитора. Пробвах да го стартирам под Safe Mode и стана без проблем. Да не би NVinject да ми правят проблема или да инталирам само тях драйвери? И как се добавят или изтриват Leopard компоненти, че търсих такава икона в Applications/Utilities.
MakBook Pro Unibody 13.3"

shmb

Най-накрая стана!!!

Много съм щастлив, успях да си инсталирам Леопарда на Хакнатия Тош.

Стана с Диска iATKOS v1.0i без пача им r2.

По-принцип с този диск (с който успях) често се пишеше по форумеите, че има проблем със шътдаун/рестарта, но според мен проблема не е в релийза, а в задкомпютърното устройство!

Само имам малки забележки, които ще Ви опиша малко по-после, щото много ми се играе CS.  :lol:
MakBook Pro Unibody 13.3"

shmb

Искам да махна програмата SpeedStep от Startup-a щото не ме кефи как стои горе и ми показва на колко ми работи процесора в момента (1200, 1600 или 2000 МХз).

И Изобщо искам да знам как се добавят и премахват програми в Startup-a!

Благодаря предварително.
MakBook Pro Unibody 13.3"

Wizi

System preferences / Accounts -> Login items може там да е заложен да се стартира...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

shmb

Там присъстваше само iTunes Helper.

Друго място има ли? По принцип знам, че на някои приложения, които са ми в Док-а като им дам десен бутон има чекната опция да се стартират с мак-а, но това езнам как да го махна ...
MakBook Pro Unibody 13.3"

space ace

macbook

cMm

Имам един проблем но си немам и напредстава как да го реша.Той се отнася за този релийз.Инсталирам всичко което ми е нужно и след инстала тръгва зарежда там 5-те секунди и ми се рестартира.Моля някой ако знае как да реша проблема да сподели :) Благодаря предварително :)

shmb

Пробвай първо дали ще тръгне под Safe Mode (стартирай системата със -х).

Виж тук може да пише нещо по твоя въпрос:

http://uphuck.ggrn.de/forum/
MakBook Pro Unibody 13.3"