Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 16:51:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 392
Total: 394

392 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Apple TV? Има ли почва у нас...?

Започната от Sid, 18-01-2008, 17:20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

като нямаш тв защо го плюеш?

XXwolf

защото имах и бързо се отървах от него и няма как да отречеш че минито е по-добро

fpyyh

зависи за какво го използваш. за гледане на филми, игри на емулатори, музика и снимки на телевизора тв-то е по-добро, дори само защото е почти тройно по-евтино и защото има истинско видео, а не интелско. нямам full hd телевизор и затова не съм го пробвал, но го ползвам на монитор и гледам филми на 1650х1080 без никакъв проблем, че и се вижда страхотно.
в момента се разработва skype плъгин (с блутут слушалка) и с една безжична мишка/клавиатура и firefox какво друго ти трябва в хола?
да загробиш $400-$500 (в щатите, минито започва от $600 срещу $220) за едно оптично устройство е безсмилено, ако имаш толкова пари за глупости ще си наемаш всичко от itunes с hd качество, което е недостъпно за мини-то. освен двд-то не виждам какво друго не може, а едно прилично външно двд е 100лв и може и за радио да се ползва. да не говорим, че може да се използва за access point, ако му се сложи инет на lan порта и споделя нета през 802.11n airport-a си (срещу 802.11g и само това стига, ако искаш да стриймваш по мрежата).

Sid

fpyyh, много ти благодаря за подробното инфо. Доста ме разколеба дали да не си поръчам едно.

Не знам ако сега се купува от Щатите дали няма да е с някакви защити (новия софтуер).  Как му се държи Wi-Fi-а? Аз съм с AirProt Extreme Base Station и Powerbook-чето доста насича филмите (особено откакто е с Leopard) но ползва 802.11g стандарт, надеждата ми е TV-то да е много по-добре през 802.11n.

Имаш ли случайно впечатления от това как се държи така наречения AirDisk (USB HDD  закачен на Base Stationa)?

Иначе относно подкарването на тези плъгини: боя се, че не отбирам нищо от скриптове/терминали и т.н. Така че ако реша да взимам, ще се надявам на помощ, ако се наложи!
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

fpyyh

ами airdisk-a си работи, но забелязах, че на леопард пуска по един път на рестарт, ако го откача и закача вече не пита за парола/съответно не пуска вътре. (това при познат се случи, аз имам само експрес)

през експрес съм пускал филми от директория на лаптопа и няма проблем, освен когато лаптопа си изключи харда, но това е негов проблем, не на връзката.

новата версия още не се е появявила и затова нищо не се знае за нея, надявам се да се справят лесно, както беше и с предишната.

с каквото мога ще помогна, след началното хакване повечето други неща стават лесно и в графична среда

Sid

Проблема с Leopard ги има и при мен...

Закача се и маунтва само един диск/дял (AirDisk-овете ми са 2, като всеки е на по 2 дяла.) - мислех че аз не правя нещо като хората...

Реших го частично като си направих една папка Network и в нея наслагах шорткъти на отделните устройства... работи прилично.
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

Wizi

Цитат на: "Sid"Аз съм с AirProt Extreme Base Station и Powerbook-чето доста насича филмите (особено откакто е с Leopard) но ползва 802.11g стандарт, надеждата ми е TV-то да е много по-добре през 802.11n.

Нали се сещаш, че Airport-а трябва също да ти е 802.11n за да имаш келепир от връзката м/у него и Apple TV-то? Тоест и двете трябва да поддържат този нов стандарт за да имаш желаната производителност.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Sid

Цитат на: "Wizi"
Цитат на: "Sid"Аз съм с AirProt Extreme Base Station

Цитат на: "Wizi"Нали се сещаш, че Airport-а трябва също да ти е 802.11n

Сещаш се :),
но не се сещам за модел на AirProt Extreme Base Station който да не е 802.11n.

Моята станция е от първите, след това излезе гигабитовата версия, а сега и Time Capsule. Всичките са 802.11n.
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

Web_Devil

Е е е, по-полека... от 30.01.2007 AirPort станциите са 802.11n :!:  :idea: Всичко преди това си е 802.11g :!:  :idea:
http://support.apple.com/specs/airport/
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

jell0

Гледам, че всяко мнение в което не се възхвалява Apple TV се счита за плюене, та ще се опитам да обясня какво е моето мнение, като избягвам използвам моята ситуация.

AppleTV е аудио-видео кутия за масовия потребител. Очакванията на потребителя са продуктите на Apple да са възможно-най лесни за използване, без да се налага да се рови по дебелите книги. За обикновения потребител прясно изваден от кутията плейърът може да показва снимки от iPhoto и да свири музика от iTunes. Да пусне филми не може, защото ги няма в iTunes.

Всичките описани трикове, които превръщат Apple TV в нещо, което не е било предвидено да прави, са полезни на хората със сериозни технически умения, тези за които компютрите и скриптовете са хоби. Обикновеният човек се изприщва, само като почне да чете какво трябва да направи. Резултатът, както казват бизнес-аналитиците е, че хората гласуват с парите си - тоест AppleTV не се продава добре. Apple знаят много добре какво е състоянието на пазара. Технически кутията си е съвсем добра. Липсват и филмите. Не че Apple не иска да ги има, но просто правата за филмите не са на Apple. YouTube може да става за гледане на компютър, но на 42" екран изглежда ужасно.

Проблемът започва да се решава в САЩ, с новите rentals. Когато се решат правата за дистрибуция в други страни, ще има и повече възможности за продажби и ще стане подходящ продукт за масовия потребител. За мен това означава да има почва - да можеш да го посадиш навсякъде, а не само в специална саксия :)

XXwolf

Цитат на: "Sid"
но не се сещам за модел на AirProt Extreme Base Station който да не е 802.11n.

ето това може да ти опрясни паметта :twisted:

fpyyh

apple tv-то е като iphone-а - страхотна идея, добър хардуер и проява на алчността на apple, които за да спечелят повече пари са ги орязали тотално. също както и с телефона трябва да бъдат пипнати, за да станат използваеми за не-американци. има хора, които пишат чудесни неща и за двете платформи(софтуер), а ако бяха оставени отворени щяха да пишат повече и по-хубави. явно положението с новите продукти на apple ще е такова и който иска да използва пълните им възможности ще трябва да свикне с "поправките".

space ace

Цитат на: "fpyyh"... страхотна идея ... да спечелят повече пари ...

край на мистерията
macbook

XXwolf

аTV не е нищо друго освен един орязан Мас и ако го бяха пуснали "отворен" на тази си цена щеше да краде от продажбите на минито и за това е в такава затворена форма.
Apple ще продължават да произвеждат такива затворени продукти (aTV, iPhone, time capsule и др.) защото си създават нови пазари а и продават на win-ползвателите

Sid

Извинявам се, мислех че само модела от 2007 се води Extreme.
Тези от 2003 просто съм ги забравил. Грешката е моя.
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2