Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 17:30:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 396
Total: 396

396 гости, 0 потребители

Apple TV? Има ли почва у нас...?

Започната от Sid, 18-01-2008, 17:20:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Sid

С оглед новата цена за щатите започвам да се замислям за едно такова чудо у дома, НО как точно седят нещата с хилядите филми (avi) и със титрите?

Ще се радвам да чуя вашето мнение и впечатления, някой ползва ли го?
Доволен ли е и от какво?
Недоволен ли е и от какво?

Друго си е да имаш впечатления от първа ръка!
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

jell0

Моето мнение е, че засега можеш спокойно да го пропуснеш. Върши работа ако си в Щатите и то сега, когато вече там можеш да си поръчваш филми от iTunes.

Иначе всичко дето ти е divx ще трябва да го конвертираш, за да го използваш в iTunes.

Изобщо губи се "простотата", което е основната причина човек да реши да си го купи.

Sid

Мислех, че с разни кодеци се подкарват криво-ляво, ама ...
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

jell0

Е това е проблемът - криво-ляво

Wizi

Инсталира му се Периан, но за целта се разглобява, вади се харда и се закача като външен диск към работещ Мак за да се хакне далаверата. Питах изрично в лудитемак.com как седи въпроса със субтитри, но никой нито дума по въпроса. Толкова им дреме на тях. До колкото разбрах не бил достатъчно мощен и издъхвал на HDTV филмчета...

Apple TV винаги е можел да сваля филми през iTunes, сега може и да ги "взима под наем", което пресно като услуга на apple.com. Въпроса повече опира до регистрацията там и плащането на филми.

Всичките тези плазмени и LCD телевизори, които си купуваме са почти напълно ненужни без устройство като Apple TV, което да дава 720р към тях. Друг е въпроса без (очевидно) поддръжка на субтитри как си го бием у главата в бананените републики като нашата. От 1.1.3 версията на iPhone вече поддържа субтитри и чаптерс, та се питам какъв е проблема и Apple TV да получи такъв ъпдейт? Или вече го е получил? :roll:

Ако имах парите в излишък пак бих си го купил на момента за да мога да си го вържа с оптичен кабел към усилвателя и да си слушам mp3-те през него, а също и да си кача снимките там за да ги разглеждам на LCD телевизора ми пред по-широка аудитория и по-добро качество на образа.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jell0

По-добре употребявано MacMini. Поне не трябват еквилибристики и работа с отверка.

Единственото, което може да ме примами да си купя AppleTV е ако филмите можеха да се гледат извън щатите и да има коаксиален изход за звук, че нямам свободни оптични дупки на ресивъра.

Wizi

Има си аналогов изход за звук с чинчове, немаш грижи ;)

MacMini добре, но пък си е цял комп... онова си е един плейър с едно дистанционно и толко'з. Това е главното предимство :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

правилно го каза: цял комп с dvd drive с по-малък foot print (по-важно за мен от височината - 2 см повече) и с дистанционно заема мястото до прожектора ;) 8) - няма как да го заменя с apple tv боклука

Wizi

Добре де, остава последния фактор - кинтити :) Гледам теоретично едно от най-ьофтините места за такива неща, а именно ebay.com. Там MacMini под 450-500 долара няма, а в момента на apple.com си поръчваш Apple TV за 230 кинти.


Но пък и ти си прав, че това си е цял комп в крайна сметка, както и да го погледнеш. Значи остава само за парите да се хвана  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jell0

Прои мен дилемата изглежда така:

1. Купувам си AppleTV и за да гледам нещо то трябва да бъде отворено, да се извършат маса операции (които нищо чудно да нулират гаранцията), да се конвертират филми, които не са кой знае какво качество като се разпънат на голям екран, използвам аналогово аудио стерео изход вместо оптически (това си е лично мой проблем), нямам достъп до филмите на iTunes.

2. Купувам си Mac mini (проблемът с оптическия изход още седи, освен ако не си купя друг ресивър или конвертор оптика/коаксиал). Гледам филми с не много добро качество на голям екран, нямам достъп до филмите на iTunes.

3. Не си купувам нищо. Ако искам филми си ги гледам на DVD или HDTV (по 5-6 кинта парчето наети от кварталния магазин или от кабелната кития) във възможно най-добро качество. Снимки не гледам на телевизора. Интерфейсът не е като на Apple но поне всичко се пуска с по един бутон на програмируемо дистационно.

Засега съм твърдо на позиция 3. Проблемът не е в парите за AppleTV.

Wizi

Конвертор оптика-коаксиал...... Има ли въобще такова нещо?

Имагинерните ти проблеми с Apple TV според мен са мааалко по-малко. Примерно не е сигурно дали след Perian няма да отпадне нуждата от конвертиране или да намалее до поносим минимум брой филми. Нали в крайна сметка за това се прави цялата гимнастика с инсталирането му? Това с проблема с филмите и iTunes не го разбрах или съм пропуснал нещо да прочета, но предполагам няма да има такъв проблем. Нали за това си има вграден хард и меню като front row (а може точно такова да си е) за да гледаш iTunes филми на него.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

понеже няма нито един собственик да защити тв-то

1. има софтуерен хак с usb стикче - пускаш един скрипт на тигър (не леопард), вкарваш полученото в тв-то и рестартираш. то си прави магиите и след това можеш да инсталираш неща.

2. ако си с ново тв заменяш рестор имиджа му с такъв от старо епъл тв, правиш рестор и пак usb стикчето.

3. инсталираш нито-тв и сапфир. нито тв ъпдейтва до 1.1, което добавя youtube. можеш да му кажеш и да включи а) външна клавиатура, б)външен харддиск, в)блутут, г) джойстик. разрешаваш му да се появява в локалната мрежа, да се връзваш през vnc и каквото се сетиш. нито тв инсталира и периан (поддържа субтитри)

4. в локалната мрежа се появява епъл тв, там има папка movies, в която копираш каквото се сетиш - avi, vob, и тн.

5. сапфир отива до инет и сваля автоматично информация за филмите и сериалите във вида:




6. гледаш филми (със srt субтитри), youtube (можеш да гледаш favourites от акаунта си или да търсиш из всичките), слушаш музика, въртиш снимки и тн.

7. джойстик + емулатори от нито тв = nes, snes, и още някакви конзоли, просто играеш марио/контра/тетрис и тн, включително и с два джойстика.

8. можеш да пуснеш firefox/skype/gps навигация и разни други неща, засега нямам време за всичките.

9. можеш да му вържеш външен 0,5-1-2 тб диск с милиони песни или хиляди филми и да си рови из тях.

10. можеш да му закачиш споделена директория по smb/afp. (имам проблем със сървъра на моя доставчик, който има няколко хиляди филма, но локалните машини ги вижда без проблем)

11. можеш да му инсталираш истински тигър, но 256 рам е малко малко.

12. може да точи по цял ден торенти, да получи soundfly и да пуска музиката на уредбата...

13. теоретично трябва да може да пуска телевизия от iptv, но някой трябва да напише плъгин, иначе firefox+vlc+mouse/keyboard.

най-лошото, което може да се наложи е физически да се отвори, което не е хич трудно, да се копират 3-4 файла на единия дял и да се променят 2-3 настройки на firewall/мрежа. за някои от по-сериозните неща се ползва терминал, нищо по-сложно от scp/kill/cd и подобни. за гледане на divx няма нужда

ps. sapphire може да се сложи и на front row на тигър/леопард, но има малко бавене като започне да чете всичките файлове по диска :)

Wizi

просто ми отвори очите както не бях дори и подозирал! МНОГО благодаря! Започвам да спестявам за поръчка от USA  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

има два сериозни минуса - от дистанционното не се командва звука и никога не се изключва, само заспива. не знам колко ток харчи в заспало състояние, но е винаги топличко.

предлагам малък преглед на wiki.awkwardtv.org, аз мога да помогна с restore image 1.0.dmg и каквото съм правил по моето/на един приятел. основните плъгини се разработват относително активно - nitoTv и Sapphire.

XXwolf

вчера гледахме два филма наети от iTunes. не го направих по-рано защото ми трябваше малко време за да направия външен диск на минито с тигър и да го ъпгрейдна с QT7.4 и itunes7.6 за да нямам проблем с perian-a на вътрешния диск.

а щом ще спестяваш пари, за 200-300 долара можеш да си купиш мини което си има dvd освен 1000-та други предимства пред TV-то