Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 15:52:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 421
Total: 421

421 гости, 0 потребители

епъл синема дисплей 23" ???

Започната от krawa, 16-01-2008, 16:48:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

krawa

харесах го за купуване, но го няма наличен . докато чакам да се появи  и размислям по темата бихте ли споделили впечетления? струва ли си бг цената? някакви проблеми?  евентуални препоръки за друго на тази цена,  ще се ползва основно за предпечат?  20" по кофти ли е, гледам че му дават по ниски яркост и контраст от 23"?

XXwolf

Цитат на: "krawa"някакви проблеми?

по-запознатите могат да ти разкажат за pink panther

DUDE

За предпечат е добър. Не ми хареса историята с мъртвите пиксели поне при мене и на двата има по два пиксела. Явно сме случели на кофти доставки, знам ли вече. Иначе розовата пантера не е наминавала. :) За 20' нищо хубаво не мога да кажа 3 от 3 проблемни с някакви вертикални линии по цялата височина. Иначе и те са добре за предпечат. Много кофти доставки май хванахме :)
MacPro 4.1@5.1

fpyyh

дали не преопаковат за източна европа върнатите от щатите/западна европа монитори?

krawa

днес ходих в студиото на едни колеги да поработя малко на 23"ACD... имат 2бр. единият е на 2 години другият на една. прекрасно работят и нищо розово не им се е случвало... минах и през епъл центъра на раковска. питам ги имат ли налични 23" единият младеж казва да - изложеният е 23". питам продава ли се ,имат ли други бройки? и другият младеж казва: този е изложбен ., а първият добявя - продава се ... питам за отстъпка в цената, щото е измърлян от пипане и нескопозано бърсане - отговор: отстъпки няма... техният дисплей розовееше, та ги попитах дали първата калибрация е безплатна, както ми казаха от епъл центъра на светослав тертер , и получавам отговор че нямало такова нещо - мониторите си били фабрично калибрирани...
оцъклих се направо и си излязох. мисля че подобно "компетентно" обслужване е причината за розови пантери по мониторите на хората. та така ,ще чакам доставка,че в склада имало само 20" . всеки път като питам ми казват че другата седмица идва доставка    :roll:

mr.j

Днес си поръчах един монитор 20", с такъв работя и съм много доволен, розовеещите петна са на 23"

asenbesni

Аз също работя на 20' и нямам никакви проблеми - и в къщи и в работата съм с такъв. Този в работата е на 3г. и не е мръднал. Този в къщи е на 2г. и също е перфектен. Не съм имал мъртви пиксели на нито един от 2та - имат един единствен недостатък - появяват се едни миниатюрни потъмнявания на слепвашия силикон под ТФТ-то но това далеч не са изгоряли пиксели. За предпечат точната дума е "стават" не са супер професионални но на мен ми вършат работа. Осветеността и контраста са много добри - АCD слагат все пак по 2 лампи в мониторите си... Разбира се че почти всички монитори, които се продават вече имат някаква калибрация - но със сигурност като купиш монитор от Apple първата калибрация ти е безплатна. Така че колегата вероятно е попаднал на някой от онези "обидени на света" момчета...
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

krawa

в понеделник си вземам 23" ACD. пристигнали са .  :D

Fantomas ^

Непременно после пиши как е :wink:
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

mr.j

Днес ми дойде 20" дисплей, запечатан и без никакви проблеми и изгорели пиксели. С него си поръчах и новата клавиатура - много е удобна и е страхотен фетиш, ако и свтеха бутоните като на макбук про, щеше да е перфектната клавиатура

Sid

Аз вече година бачкам на 23" - голям кеф е! За розовата пантера чух след като го купих!
Наистина съм забелязал на моя някакво много слабо розовеещо петно леко в центъра в ляво. Едвам се вижда и то само при много специфични цветове. Явно му свикнах, защото в началото ми направи впечатление на 2-пъти и повече не съм му обръщал внимание. Не ми пречи и на работата, което е най-важното!

Принципно не е болка за умиралка, но е малко абсурдно да си купиш висок клас монитор на двойна цена и да ти дава такива дефекти, не звучи сериозно. Крайно време е Ейпъл да си поосвежат линията монитори, а пък цените - задължително.

Samsung 24" SyncMaster (1920x1200) - 920 лв. !!! и няма проблеми (предполагам) с Пантерите :)
12" PowerBook, 1,5 GHz, 1,25 Gb Ram
AirPort Extreme Base Station
Hackintosh, iPhone 3G/16GB FW 2.2

Wizi

Два броя ACD 23" закупени през далечната 2004та и домъкнати преди 2 години от Джапан, работят безгрижно един до друг на служебното бюро. Никакви грижи what so ever :)

.... само си мисля, че за парите, които тук ги продават определено може да се намери добра, а дори евентуално и по-добра алтернатива.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nubizus

Добрата алтернатива е НЕК.

krawa

Цитат на: "nubizus"Добрата алтернатива е НЕК.
НЕКовете които харесах са по скъпи, за сметка на това са по малки... и трябва да чакаш доставка.
http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=4298

jicall

Провери цените на NEC във Вали (не съм свързан по никой начин с тях),многократно по-добри са.А  и ако не държиш да е spectraView,а вземеш MultiSync,това също би снижило цената и ще я направи приемлива.В момента имам NEC 26" взет от там и съм много доволен.Сегашният ми вариант е MultiSync,но преди това ползвах SpectraView-и двата са страхотни.
一番