Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 09:26:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

драма с LG GSA-H58N DVD-RAM ..

Започната от krawa, 12-01-2008, 23:05:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

krawa

имам драма с LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H58N ... инсталирах я на старият ми eMac  /OS 10.4.9/и се получи нещо което не разбирам. записва бърн фолдери на
CD и DVD, но когато се опитам да ползвам тост де лукс 7 не става. CDта записва и с тоста ,но DVDта по нкакъв начин... голяма ми е мъка, та ако имате някаква идея или съвет

пс: записвачката е вградена , не е външна...

Becko

Сложи последния тостер 8.0.3 има го на хотлайна и опитай с него.

krawa

Цитат на: "Becko"Сложи последния тостер 8.0.3 има го на хотлайна и опитай с него.

сложих... същата работа :roll:  от бърн фолдер записва, през тоста се приспива и това е .  върти нещо на диска , пече, но  не променя показателите и не показва да  извършва запис...  трябва да абортна диска за да го извадя , от там в кофата!

krawa


DUDE

Да не кажа няква глупост там от долу на бутона за бурн на тоаст на какво пишеш ДВД на двд или цд. Какъв цвят светва прогресчето около бурн бутона.
Провери  си и настройките на тоаста.
MacPro 4.1@5.1

krawa

адски тъпа работа! пробвах всякакви настроики на тоста - не става да пише двд и това си е! взех една външна кутия на файър уайър и пробвах с нея на мак бука - същата работа!от тоста  двд не пише, сд пише ,но с бърн фолдер пише та се къса :roll: не разбирам драйвери ли са и проблема? тоста е 8.0.3... пробвах и с някаква друга програмка: DiscBlaze 6 - и с нея същата работа, двд не става - пише нещо но като почне да го проверява плюе диска и той  е нечетяем...

  някакви идеи?

Gogo

Пробвай в следния ред:
1. Виж дали ти е избрана опцията за Buffer underrun ...
2. Задай 1-ва скорост на запис
3. Ако можеш качи записвачката на друг компютър и виж дали работи.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

XXwolf


krawa

Цитат на: "XXwolf"пробвай това http://www.patchburn.de/

значи, пачбърна  е за ос преди 10.5 .  аз извадих записвачката във външна кутия на файъруайър... пробвах я и с eMac 10.4.8  и с Macbook 10.5... и на двете не записва ДВД  през тоста... пише СД та без проблем. ако през файндъра се направи бърн фолдър той се записва на ДВД без проблеми, но не може да се ползват екстрите които дава тоста 8.0.3 много странна работа. фактически записвачката си работи. :roll: отпред на нея пише SecureDisc - някаква работа на LG e, чудя се дали това не е съвсен сигурна система за незаписване на диск...

vaskog

Пробвай да ъпдейтнеш фърмуера. Може и да тръгне.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

krawa

Цитат на: "vaskog"Пробвай да ъпдейтнеш фърмуера. Може и да тръгне.
вчера цял ден се рових нета. не попаднах на ъпдейти.  :(

krawa

http://www.cdrlabs.com/articles/index.php?articleid=40
това май наистина може да е проблем... подозирам че е трябвало и някакво дискче с софт да има към  записвачката...

krawa

реших проблема перфектно! отидох в магазина и смених записвачката с asus...
сложих я в кутията  с огнената жица и сега си имам мулти супер двд сд което пече всичко  с тостер или коя да е друга програма.....  :D