Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 05:18:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 450
Total: 450

450 гости, 0 потребители

изтриване на файлове от коша...

Започната от arnold, 13-06-2008, 20:29:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

имам от 2 дена един файл в коша, който не иска да ми го изтрие. пише ми че се използва, а дефакто не го ползва нищо. явно е неква грешка щото ми дава че файла е само 4Кб. пробвах да рестартирам, но пак не иска да го изтрие. някой може ли да помогне?
Real Mac mini

XXwolf

от фaйндера Finder-> secure empty trash

arnold

мерси много никога нямаше да се сетя пич

ПС Пробвах, но пак не ми дава...:(
Real Mac mini

yamahadrums

Явно файла в коша се ползва от някоя програма, която е включена. Я рестартирай и веднага , кат озареди ОС му дай Секюр Емпти Траш.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Angelo


arnold

аз го имам сега ще пробвам
Real Mac mini

ggzy

Кажи и какъв е файла за да разбереме от какво се ползва?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

arnold

опитах и с оникс и пак не стана
файла е аеи(некво клипче, ама ми го дава само 4К, което ме навежда мисълта че има няква грешка в диска. как да му пусна дискчек или нещо подобно
Real Mac mini

nikoncho

виж на ИНФО да не е локнат.... унлокваш и триеш... мен така ме ебаваше с един архив от аперчъра

tMac

Finder-> secure empty trash и държиш натиснат option ;)

arnold

и не става... абе струва ми се че тряба да го рипейрна целия хард, щото Диск Ютилити ми дава че трябва да се рипейрне, но като му дам рипейр и дава няква грешка. сигурно трябва да буутна от цд-то и оттам да рипейрвам
Real Mac mini

rafaelo

:) гледам аз темата стои и още се пълни и не сте открили решението.

Ами това се получава обикновенно като изтриеш файл от USB и после искарваш USB-то от компа а файла му стои в коша. Като натиснеш емпти няма от къде да го намери и изтрие файла така че ти дава този проблем. Замисли се какво си трил от флашка или от външен хард и го вържи и пробвай пак ;)

Дано стане.

arnold

от харда ми си беше абе както и да е
не ми пречи особено просто адски ме дразни да ми е пълно кошчето:)
ше чакам да се скапе нещо и ще преинсталирам
Real Mac mini

maculas

Влизаш в Single user mode като задържиш cmd+s. Логваш се като руут с sudo -s и го триеш ше му се невиди и файла  :lol:  :lol:  :lol:
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

phile

defragmentirai.... bi triabvalo da pomogne -- na men mi se sluchvalo sqshtoto neshto predi godini .... headers na disk-a ne sa ok taka che pogledni ili sqs techtool pro ili sqs disk warrior...
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(