Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 16:10:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 330
Total: 330

330 гости, 0 потребители

Проблем с инсталацията

Започната от mazerati60, 14-09-2013, 10:17:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mazerati60

Моля, за помощ!
Имам MacBook pro от две, три години, взех си Snow Leopard, когато излезна на пазара..Може би 1- 2 пъти съм го преинсталирал и не съм имал проблеми. Преди 1 година изгоря дънната платка и в сервиза ми я смениха...мисля, че от тогава, а може би и преди това не мога да записвам информация на диск. Въпреки, че на всякъде ми пише, че е ОК.
От няколко дни се мъча да си преинсталирам леопарда и постоянно ми изплюва диска, пробвах с какви ли не комбинации с бутоните да го задържа включително да влезна и в BIOS- а и не става.. Горе долу съм технически грамотен, но не става и това е.. Обадих се в сервиза и ми казаха, че преинсталацията ще ми струва около 160 лева с бекъпа- все пак искам някои неща да си задържа от компютъра, а не да изтривам всичко. Ако няма накъде, ще ги дам, но ме е яд, че не мога сам да се справя..Ако може някой да ми помогне, ще съм му много благодарен. Предварително благодаря.

thebrainless

Как влизаш в BIOS-a?
Имаш мак от 2 години и си го преинсталирал 2 пъти?
Една година не можеш да записваш нищо на диска?!
Пробва ли да си направиш нов профил с админ права, ако не си, направи го.
Stay hungry. Stay foolish.

oolliivveer

BIOS при маковете няма.Предполагам повредено СД у/во.Ако може намери от някой външно СД  с УСБ и пробвай.

TTTT31

Изтегли си 10.6 и в замунда го има. Направи си бутваща флашка през  Disk Utility и преинсталирай от нея . Става и много по-бързо !
iMAC 13.1- 21.5" Late 2012/ 4-core- i5 -2,7 GHz/8GB RAM 1600/1 TB HDD/NVIDIA  Ge Force GT-650 M- 512 MB/ MAC OSX Yosemite 10.10.3 /
iPhone 6 plus