Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 10:17:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 419
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 413
Total: 413

413 гости, 0 потребители

Подмяна на ХДД

Започната от iNtaCt, 16-10-2012, 14:56:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iNtaCt

Здравейте, ще си сменям хдд-то с ново и ми се искаше да не преинсталирам ОС. Как най-безболезнено ще стане тая хватка? С бак ъп или някакво копиране на файлове?
Мерси

Adamov

Колега не знам колко адекватен ще ти е бъде моя съвет, но ще ти кажа аз какво правя откакто имам Мак (~5г.). А пък ако не е разумно, нека колегите с по-богат опит от мен да ме поправят. Аз правя така: намирам си един външен хард, който да ми побре информацията, след което слагам новия, правя си един чист инстал и си връщам нещата. Да ти кажа честно, никга несъм имал проблеми с ос-а :)) За това и теб те съветвам да направиш същото! :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Wizi

Аз правя следното: слагам новия хард в Мак-а, а стария в USB външна кутия. Включвам Мак-а с натиснат Alt и избирам да стартира през USB кутията. После пускам Disk Utility и правя Restore на стария в/у новия хард.

След тази процедура всичко остава абсолютно идентично както е било преди смяната на харда с единствената разлика, че имаш повече свободно място.


Виждал съм как през Time Machine някои програми губят лицензите си и трябва на ново да се грижиш за тях, но като изключим това то ТМ също е добра алтернатива.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iNtaCt

Това с рестора доста ми допадна. Ще избера него. Благодаря и на двамата.

ponski

Аз също залагам всеки път, когато правя подобни процедури на варианта с рестор. Някои дори казват, че се подрежда мак ос-а по този начин, не знам, но винаги работи. Успех!
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Lycan

Процедурата на Адамов е чист инстал, другото е клониране с повече или по-малко боклук.
Между другото и аз по мерзеливия начин го правя и не обичам много разместванията.

iNtaCt

На мен реално най-много ми се иска да си направя чист инстал, но е много работа, а така или иначе щом не се омазват нещата с ресторе, за какво да си давам зор? :)

Adamov

Ми според мен, гаранция няма, че няма да се омажат и винаги си има първи пътт. Аз за това правя чист инстал. И определено не отнена много време ако е инсталирано през флашка или външен хард (казвам всичко това, за да защитя тезата си, де :D )
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

iNtaCt

Не не ти ме разбра погрешно, не много време като инсталация, а много време ще ми отнеме да си събера какво ми трябва и какво не из моя хард диск :)

Mincho

може би това е момента, в който да ревизираш какво е нужно да остане на мак-а ти. ако стария диск си остава при теб - не е проблем да го закачиш като външен някой ден и да си преместиш документи, които си забравил при смяната на диска.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

iNtaCt

Да, ще си остане. Ще го сложа в кутийка и ще си го ползвам когато е нужно. Не че нямам 2 тб във външни хардове, но колекциите ми от сериали определено изискват МНОГО място ;)