Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 12:09:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 577
Total: 579

577 гости, 2 потребители
XoXo, thebest1978

Замръване на 10.6.3? Някой сблъсквал ли се е ?

Започната от arnold, 25-03-2011, 17:20:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Такааааа, подкарах машината вече работи само едно нещо ме човърка. Отначало мислех че е от Трансмишън, но после видях че и с Сафари го има проблема - респективно с всички програми.
Като пусна да свалям нещо и то тръгне с голяма скорост - 1-2MB/s машината просто замръзва. Само мишката може да се мести но дотам. Харда просто спира да се върти, не мига нищо. Рестарт.
Четох четох хората на оригиналните макове имали подобни проблеми ама там просто харда се претоварвал и не спирал да върти а при мен точно обратното.
Дали проблема ми не е в това че харда е ИДЕ? Кой кекст точно е отговорен за управлението на ИДЕ хард диск да си поиграя да го сменям IOATAFAMILY ли?
И ако го сменя с друга версия има ли вероятност после да попадна в Still Waiting for root device позиция на стартъпа и да приключа дотам с Мака:) Или ако стартирам в Сейф Буут ще захапе дори и с омаза IOATAFAMILY.kext А имам подозрения че е от него, защото отначало ми даваше Still Waiting.. и го подмених с стар кекст от 10.5.1 с който ми работеше 3 години старата система.
Real Mac mini

PeterS

Значи мисля че проблема ти идва от ИДЕ-то.

Можеш ли да го замениш с някакъв SATA и да видиш дали там ще има същия пиниз?
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Нямам, Пешо... Сиромашка работа:)
Хм смених кекста с нова версия пак се дъни в моментва в който мина над 1МБ/с замръзна пак. Четох някъде че някои други имали подобни проблеми когато нета им минава през рутер. Исега като заби го ресетнах рутера като се стартира компа нямаше интернет и пак трябваше да го ресетна. Дали има нещо общо?
Real Mac mini

arnold

Ха, определено не еот харда, щото го напънах с няколко теста за скоростно писане на харддиск и не заби. Явно проблема е със шшбания интернет по няква причина...... Накрая може да му бодна старата карта на Реалтек 8139...
Real Mac mini

arnold

 ;D ;D ;D ;D ;D
Еми кво друго да кажа освен че съм мноо добър. Хакнах доброто старо Риълтекче 1839 и пори мрака направо с 4МБ/с. Вградения Атерос явно не можеда озапти конете.
2:0 за мене:)
Остана само да чакам сега УСБ Аудиото за 5 долара и да видим дали ще се случи така очакваното чудо и да тръгне микрофона :)
Real Mac mini

PeterS

Охоо... само аудиото ли ти остана?

Супер си!
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Basи, жена ми докато седне и го заби...:(
Имам аудио Аут ама нямам ИН:)
Real Mac mini

urgan

Това със забиването като дигне над 1 мб и при мен го има. С вградената лан карта съм. Като ползвам уТорент нямам проблем, но с трансмишъна замръзва, каква е логиката до сега никой неможа да ми отговори. Почти съм сигурен че е от драйвера защото при 10.4 това го нямаше.

arnold

Да, от него е. Като сложих Риълтек-а от старата щайга и вече цяла седмица кажи речи фул спийд и няма забивки.!
При мен с всяка програма която успее да вдигне над 1МБ/с забиваше.
Real Mac mini

dcc

Хакинтоша е пътя към Макинтоша :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6