Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 18:57:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

Кой каза че 8400GS се подкарва лесно? :(

Започната от arnold, 19-03-2011, 01:36:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Вече съм на ръба на нервна криза...
Как по дяволите хората им работели само с ГрафикЕнейблъра на Хамелеон аз не мога да си обясня от 5 часа насам пробвах какво ли не. Максимума което успях да направя е да променя ID то на картата в NVDANVHAL50 и да ми даде Loaded and Registered. И дотам...
Какъв инжектор да пробвам вече идея си нямам..
Real Mac mini

arnold

Олелее майчице, УСПЯХ:)
хахах
верно било просто ама кой да се сети да пробва първо с някой инжектор прост...:)
Real Mac mini

dcc

Най-добрият метод за Nvidia си остава простия EFI strings генериран с OSx86Tools,не ти трябват инджектори и т.п.
Ето едно чудесно ръководство което предполагам си виждал :)
http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=7&t=1680
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Пробвах с ЕФИ стринг, но ми се ресетва компютъра, не знам по каква причина. Както и да е сега работи на 100% и съм доволен. Повече не барвам нищо че пак не съм спал цяла нощ:)
Real Mac mini

Fantomas ^

Добре де , кажи подробно как успя.. аз съм сече задминал нивото на нервна криза ..:( всичко пробвах
NVinject
NVEnabler
NVDarwin и тн,,,
EFI стрингове от OSX 86 tools, от  EFI Stuio ..
Единствения "напредък" ми е, че в boot.plist  задавам резолюцията ( и то пак аз му казвам 1920х1200) а то после пали на 1600х1200 и тва е.
Ааа и с Graphics Enabler = Yes , пак не става.

А и като цяло машината се скапва с kernel panic :
GeneralMemoryIoDecroptor
А нещо взех да се отчайвам, става дума за борба с 10.6.2 на Hazard - машината ми е АМД А64 3800+ , дъно с Nforce 4 , а видеото е 8400GS 512 на Gainward.

Преди почти 2 години бачкаше желязно без никакво бъгове , адски стабилно и добре с 10.5.6 ъпдейтнат до 10.5.7 , но после като започнах борбите със Снежко, си е8а мамата , и сега незнам защо но и 10.5 не тръгва добре...  мъката е голяма.

Но няма да се отказвам, просто малко почивка за сега  ;D
Иначе всичко друго , звук, мрежа, УСБ си бачкат.
Ако хвана защо идва тази паника "GeneralMemoryIoDecroptor" и ако подкарам видеото ще стане супер!

Някакви идеи?
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

arnold

#5
Ами на 100 % ще ти кажа като си отида у нас довечера, мисля че беше с NVEnabler и ми се наложи да си добавя ID-то в NVANHL40.kext, но не съм сигурен за инжектора дали тоя беше. Заеби всички ЕФИ сттрингове не стават.
С кой кернъл се мъчиш? Опитай KP-то де специално с mach_kernel.test7 от неткас май беше. Аз с него работих на АМД прилично. И сега съм с него на intel-а.
Real Mac mini

arnold

http://www.mediafire.com/?r2qsjk6brj38l42
Ето това са моите два файла. Задължително трябва да са в /S/L/E , защото забелязах че този инжектор не работи от /E/E.
Промяната на NVANHAL50 е че съм добваил това "0x10c310de&0xfff0ffff" виж къде е и ак осе наложи промени Ox10c3 с твоя deviceID (не знам дали се различават като са други производителите предполагам са еднакви.) ако не знаеш къде да го видиш гледа се в SystemProfiler. В никакъв случай не променяй нищо в NVDARESMAN.kext,че аз реших и в него да добавя ID-то и се омаза много зверски. Разбира се моят съвет е да ги инсталираш с KEXT утилити за да може после да си имаш бакъп на файловете.
Това са единствените 2 неща които в крайна сметка ми бяха необходими за да сработи. И това през VGA изхода. През ДВИ не работи, изпробвано случайно в един съфорумец...
Real Mac mini

Fantomas ^

След малко започвам! Мерси за сега.. ще докладвам  :police:
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

arnold

Real Mac mini

Fantomas ^

Греда, пак нищо  :(

Вече не знам , тази карта я купих защото в HCL пишеше , че само с EFI string се подкарва.. днес ще пробвам със старата AUSU 7300GT , с нея поне преди 10.5 работеше идеално.

Вече нямам никакви идеи.. всички инжектори пробвах, но или се рестартира след сивия екран с ябълката или нищо.
Пробвах  EFI string-ове от всички видове тулове, пробвах да добавям Graphics Enabler=YES в com.apple.boot.plist и пак нищо.
Тази карта е смотана и това е..
Ако някой се сети нещо , моля да сподели :)
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

arnold

Като слагаж инжектора го слагаш в System/Library/Extensions нали?
Сложи ли тези дето ти ги дадох? Добави ли твойто ID вътре?
Съответно GraphicsEnabler - а трябва да не го ползваш и да си махнал всякакви ЕФИ стрингове...
И буутвай с -v да виждаш какво става...
Провери си дали дистрото което слагаш не ти добавя някакви инжектори в S/L/E  и ако трябва ги изтрий
Примерно ако намериш вътре Natit.kext или нещо от сорта...
Real Mac mini

Fantomas ^

Дситрото е на Hazard 10.6.2 при инсталация не посочвам нищо за видеото... само така пали после на 1024.
ID - то ми е същото 10с3 ( това е за 8400 модела ) и 10de ( за - nVidia),  т.е. инжектора не го пипам, по форумите пише , че трябва да се добави ID то и в NVDAresman както и в GEforce.kext.. и това не помогна.
Странното е че картата е 512МБ а я вижда кто 14( или 15МБ) още в началото при буутването..
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

arnold

Аз като бутнах NVDARESMAN и се омаза...
Ами в Биоса как ти я вижда. Да не е дефектна нещо...
Моята е на Palit не знам дали има някво значение...
Real Mac mini