Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 18:44:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 532
Total: 534

532 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Nvidia FX5500 и 10.6.

Започната от arnold, 04-03-2011, 10:11:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

От 2 дни си играя да подкарам кош-а на сноу леопард и тъпото видео е единственото което остана и упорите не иска да сработи както трябва. Някъде даже попаднах на инфо че май вече нямало как да се подкара под 10.6. тъй като била много стара, и се сменял някъв GraphicFramework от 10.5.5  и не знам вече накрая че взема да си купя една нова видеокарта че ми писна на ....
Опитах 1.GraphicsEnabler - не може да влезе увисва след като прстигне DSMOS-a
2. Natit  - пак същото
3. Titan - същото
4. Сложив някви кекстове за Нвидиа под 10.6. - пише че не може да инжектира, щото Probe-a фейл-ва  и т.н.
5. Единствено с GraphicsMode= 1280x1024x32 влиза с добра резолюция, но няма QI/CI
Real Mac mini

PeterS

Ем... нова карта освен... 5-та серия се води малко куца, въпреки че гледах някакви MacPro-та навремето с 5200.
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Сега намерих нкъв туториал, в който описват как става, и наистина от 10.5.6 са спряли съпорт затова трябва да взема стари кекстове...
Единственото което не разбрах как да направя е откъде мога да видя id-то на картата ми за да го променя в кекстовете???
Real Mac mini

arnold

geForce 5000 series (Support dropped with 10.5.6 you must use prior kexts):
Add your device ID in /system/library/extensions/NVDAResman.kext/contents/info.plist
Add your device ID in /system/library/extensions/NVDANV30Hal.kext/contents/info.plist
Find/download an injecter (any one will do, they're basically the same thing, only plists differ)
Add your device ID in (some_injecter.kext)/contents/info.plist
In the same plist, set the NVCAP string correctly (More informations here) and replace the IOProbeScore number by 0.

launch terminal and type
sudo chown -R root:wheel /system/library/extensions
sudo chmod -R 755 /system/library/extensions
sudo rm /system/library/extensions.mkext
reboot

Добре тея кекстове ако ги сложа в /Extra дали няма да е по-добре
или задължително трябва да са в /S/L/E
Real Mac mini

PeterS

ID-тата ги вземаш оттук:
lspci -nn

пускаш команден промт (терминал) и пишеш заветната команда. Гледаш резултата. Пиеш бира.
mobilio - професионални мобилни приложения

j.tochkov

lspci е за linux.
ioreg -bls

arnold

Довечера ще се пробвам пак... Много съм близо до успеха. Накрая ще издам една книга как се инсталира 10.6 на антика:)
Real Mac mini

dcc

Цитат на: arnold - 04-03-2011, 13:41:54
Довечера ще се пробвам пак... Много съм близо до успеха. Накрая ще издам една книга как се инсталира 10.6 на антика:)

А мога ли да попитам защо ти е да инсталираш 10.6 на антика?В крайна сметка ще се влачи на системата ти,и единствения успех ще е от това,че си се "преборил" с инсталацията за спорта :))
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Real Mac mini

dcc

Цитат на: arnold - 04-03-2011, 15:18:19
4e malko li e i tova?

Зависи от гледната точка :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Добрееееее, сякаш успях. ;D
Имам всички резолюции, обаче не мога да разбера дали има  QE/CI.
В систем профайлър не излиза... ама пък изглежда да има . Като пусна Даш-а нямам вълнички, ама това дали не е от това че ми е умряла системата? С до колко процента може да има забавяне спрямо обикновения леопард примерно?
Real Mac mini

dcc

Пусни нещо на VLC  и ще видиш дали имаш  QE/CI.А това колко процента забавяне е прекалено индивидуално,сам
ще усетиш разликата.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

arnold

Явно няма щото филмите не се виждат...
Тряба да изчета още една камара инжектори... и въобще от инжектора ли може да тръгне тоя Кор имидж... тотално се омотах вече...
Real Mac mini

PeterS

Скъпи Арнолд,

вземи хвърли 5ХХХ серията в кофата и си вземи видео от 6ХХХ.

Твой,

Стийви
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Май така ще стане наскоро
Само да видя кви пари вървят на старо.!
Real Mac mini