Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 08:01:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 560
Total: 562

560 гости, 2 потребители
veskop, Steve

Snow Leopard Retail на AMD

Започната от arnold, 27-02-2011, 23:04:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Намерих едно туториалче според което много лесно се инсталира Снежния на АМД платформи и наистина е така.
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=201330&hl=guide+retail+AMD
Това е въпросния туториал. Както и да е всичко става( само дето насила давам на ДСДТ пачера да направи пач по няква причина иначе дава фейл).
Рестартирам и вместо да ми се зареди този хамелеон ми написва следното:
boot0:GPT
boot0:testing
boot0:testing
boot0:done
и се рестартира компютъра... и така до безкрай... Някой може ли да ми даде насока дали проблема е от Хамелеона или в нещо друго?
Real Mac mini

prOMiNd

Е то твоето AMD е бая AMD :D
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

Prison

Цитат на: arnold - 27-02-2011, 23:04:39
Намерих едно туториалче според което много лесно се инсталира Снежния на АМД платформи и наистина е така.
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=201330&hl=guide+retail+AMD
Това е въпросния туториал. Както и да е всичко става( само дето насила давам на ДСДТ пачера да направи пач по няква причина иначе дава фейл).
Рестартирам и вместо да ми се зареди този хамелеон ми написва следното:
boot0:GPT
boot0:testing
boot0:testing
boot0:done
и се рестартира компютъра... и така до безкрай... Някой може ли да ми даде насока дали проблема е от Хамелеона или в нещо друго?

що не си свалиш iBoot Legacy и не пробваш да буутнеш с него след като си го инсталирал?
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Ами, щото не го знаех че съществува, ще го пробвам. Според вас какво значи тази грешка? Дали по някаква причина партишъна не е активен?
По принцип съм с два харда и от биоса още избирам от кой да буутна, но сега след като направих тая инсталация никъде не съм задавал на втория да стане активен по някакъв начин. И другия въпрос е ако го направя активен през фдиск( видях как става) после има ли вероятност да не ми буутне от другия хард(10.5.1 който ползвам в момента?)
Real Mac mini

Prison

Цитат на: arnold - 28-02-2011, 12:29:16
Ами, щото не го знаех че съществува, ще го пробвам. Според вас какво значи тази грешка? Дали по някаква причина партишъна не е активен?
По принцип съм с два харда и от биоса още избирам от кой да буутна, но сега след като направих тая инсталация никъде не съм задавал на втория да стане активен по някакъв начин. И другия въпрос е ако го направя активен през фдиск( видях как става) после има ли вероятност да не ми буутне от другия хард(10.5.1 който ползвам в момента?)

Попринцип някой път хамелеона се сговнясва .. тебе ти е нужен 1 активен парт с хамелеон и ще ти буутва всичко :)
Попринцип всеки хард си е сам за себе си ... Ако направиш на единия хард първи парт активен няма да промени 2рия хард ....
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

#5
Може би оттам ми е проблема,аз втория хард го сплитнах на 2 партиции и никъде не съм указал коя да е активна, защото тоя хард преди го ползвах само за място, не съм имал на него ОС. Има ли някъв лесен начин да го направя през графичната среда на МакОС? Това с терминалите е мега сложно. Или просто мога да ползвам GParted...

P.S. Аз пробвах да преинсталирам Хамелеона няколко пъти и ефекта е все същия. А дали има нещо общо с това че хардовете ми са EIDE а не САТА?
Real Mac mini

Prison

#6
Цитат на: arnold - 28-02-2011, 13:00:30
Може би оттам ми е проблема,аз втория хард го сплитнах на 2 партиции и никъде не съм указал коя да е активна, защото тоя хард преди го ползвах само за място, не съм имал на него ОС. Има ли някъв лесен начин да го направя през графичната среда на МакОС? Това с терминалите е мега сложно. Или просто мога да ползвам GParted...

Gparted - става и другия вариант е с терминала или с буут CD на бозата, но пак е през CMD

За хамелеона си свали EasyEdition първия път, че прави некви по-специални неща незнам точно какви, но с него винаги ми се е оправяло при мене. След това можеш да си сложиш и по нова версия.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Пич, тоя Easyedition от къде мога да го сваля?
Real Mac mini

Prison

Дай на ЛС скайп ако имаш да ти го пратя.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Real Mac mini

arnold

#10
В крайна сметка стигнах до прословутото "Still waiting for root device"  пробвах с друг хамелеон RC5, пробвах няколко версии все този резултат. Пробвах -x, -v, -s rd=disk1s2 (там е леопарда) но уви... Някой да има предложение?


Това са два варианта със и без dsdt.aml не знам дали има нещо общо...

Забелязах че тоя последния Хамелеон като буутва не зареджа допълнителни кекстове от /Extra папката (тоест той дори не създава такава)
Real Mac mini

arnold

#11
В крайна сметка го излъгах изрода, сложих стария си IOATAFAMILY.kext от работещия 10.5.1 i всичко захапа, даже успях да се логна ч път, но като опитах да инсталирам кекстовете за видеото и даде няква грешка (предполагам не можа да си довърши скрипта, а може и да не са съвместими с тая версия на Лео..) Както и да е странното е че след тва като пробвах, колкото и пъти да пробвах стигам до логин екрана и като пробвам да вляза става черен екран и пак ме връща на логин екрана и така до безкрай.... Махах, слагах кекстовете, но уви... Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Вече обмислям да преинсталирам всичко отначало и да пробвам да търся друг тип да си подкарам видеото и да видя дали въобще видеото има нещо общо или просто първия път процедурата е друга понеже нямам създаден потребител.
Real Mac mini

prOMiNd

Абе...твоето AMD не е ли малко старичко?
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

arnold

Цитат на: prOMiNd - 02-03-2011, 10:20:55
Абе...твоето AMD не е ли малко старичко?

Малко.. ама кво виж че има няква надежда. Плюс това си е 64 битов процесор.
Просто нямам кво да правя и викам да си направя малко сам екшън пък може и да стане нещо в крайна сметка.
Real Mac mini

arnold

Получава се ето това и при мен
http://www.youtube.com/watch?v=Af6GRiJCclk
Само че при мен има едно премигване преди да дойде синия екран тъй като аз не успях да подкарам QE/CI
Real Mac mini