Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 11:29:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 452
Total: 452

452 гости, 0 потребители

Интернет -> Desktop PC -> Macintosh. Kak ?

Започната от mitko_todorov, 13-12-2007, 18:59:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mitko_todorov

Значи имам интернет през пппое. Мисълта ми е такава. Идва интернет в единия комп, този който е PC с Виндоус на него.Влиза в едната карта. Свързвам се с интернет. През другата карта излиза кабел който е ... как беше кросоувър/кабел PC PC/ и отива в лан-а на Макинтоша. Пускам си макинтоша правя връзка с Десктоп ПЦ-то и по някакъв начин да имам нет на Мак-а. Т.е. ПЦ-то с Виндоус да ми бъде нещо като рутър. Работата е такава, може би е възможно само не знам как се правят настройките на Мак-а. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Дано да съм обяснил правилно, ако не , ще доубеснявам

XXwolf

PC-то ще е рутер и настройките на (в случая) WAN порта ще трябва да са според тези на ISP-то, а на LAN порта си ги направи DHCP, както и при Мас.
На твое място бих сложил Мас-а за рутер, но въпреки предимствата, си има недостатък и той е, че е на първа линия и гърми първо (LAN картата). И след като това ми се случи преди години (на iMacG4) се научих, че трябва да се ползват рутери :)

space ace

Цитат на: "mitko_todorov"ПЦ-то с Виндоус да ми бъде нещо като рутър

имай милост към нервите си, недей! както колегата каза...
macbook

Wizi

Привет и от мен!

Значи от Network connections даваш на лан картата, която получава интернет, че искаш да шерва нета. То автоматично ще ти каже, че ще използва втората лан карта за връзка към другото РС, или в случая Мак, и едновременно с това ще активира DHCP сървър, който ще раздава автоматично IP-та. Важно е Мак-а да му кажеш автоматично да си приема настройките.

.... мен ако пираш цялата тази конфигурация има сериозен недостатък, а имено че трябва Бозата да е винаги включена за да може Мак-а да има нет. За мен има в пъти по лесно решение, което е да си купиш жичен или безжичен рутер с WAN порт. Ръгаш нета в него и двата компа в останалите 4 порта и всичко е перфектно!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mitko_todorov

благодаря за отговорите, като за начало да поясня че "бозата" стои постоянно онлайн а мак-а ми трябва да е онлайн 1 час на ден, затова искам вин-а да ми е рутер. А за това да си вземам рутер няма смисъл щото тази фатка ша е 2 месеца някъде. Ако някой иска да помогне.
ICQ: 174443245
Skype: d_todorov_81
Моля помагайте.

mitko_todorov

Даммм, с маалко помощ на някои хора и доста от нещата които знам се справих. Благодаря на тия които искаха да помогнат.