Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 23:09:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 467
Total: 467

467 гости, 0 потребители

някой чувал ли е дали има корел дроу за интел мак?????

Започната от nikoncho, 11-12-2007, 22:30:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikoncho

не съм предполагал че е само за винбоза :?

milemobile

последния който е направен е 11 версия преди няколко години и не е за интел платформа
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

nikoncho

с една дума корел са предпочели да загубят узери заради винбозата :(  :(  :(

Wizi

Така погледно си прав, но от друга страна не мисля, че е толкова болка за умиране при положение, че има Илюстратор за Мак, а определено там е ключът към векторната палатка ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nikoncho

не съм на това мнение..... илюстратора въобще не е добра колкото един корел.... удобна е единствено на тези които ги мързи да научат шорткътите на корела и са свикнали с шопските.... доста диазйнери познавам и много малък процент от тях ползват илюстратор....

корела е много по-разпостранен....
все едно някой да ми каже че корел фотопейнт е 1:1 с фотошоп


а и в карайна сметка 12 години съм работил на корел... за какъв чеп ми е да уча нова програма  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

milemobile

и аз сам за Корел, UI-то на Илустратора некак ми е неудобно за работа, но пък Корела няма нейтив подръжка за Фотошоп
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

Wizi

Корела е за хора, които искат да си вършат работата без много-много да се впускат в учение кое как става. Нещо като Word :) След две седмици можех да се справям на прилично ниво с него. Предполагам и това е главната причина да е и това разпространен. Върши работа, но до някъде. Илюстратора предлага толкова повече неща от Корела, че направо бих ги сравнил на ниво редактор на векторна графика и бих спрял до там ;)

Сори, бачкам в печатница за сито и тампон и с предпечат си вадя хляба. Дано не съм обидил някой колега. Просто такова ми е виждането за това как седят нещата.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

sclera_bg

А моето мнение е, че корела трябва да бъде забранен с декрет! 8) за професионална работа!!!!
Както PhotoShop-а е (дефакто) стандарт за редактор на растерна графика, така Illustrator е такъв за векторна. Всичко останало е за домашни забавления.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Becko

абе хора корелски файл ми е идвал само от испания и от третия свят - нито една себеуважаваща фирма агенция или каквото и да е не работи на тоя боклук разберете го ... българия е тотално в третия свят по този показател ... индустриалния стандарт е АДОБИ ... и може само да се радваме че е толкова добър софтуер

urgan

И двете програми си има големи + и - с единствената разлика че Илюстратора е усложнен до болка. Да направиш нещо в Илюстраатор-а ти отнема сума и време докато в корела става лесно и елементарно.

ValBo

Цитат на: "urgan"И двете програми си има големи + и - с единствената разлика че Илюстратора е усложнен до болка. Да направиш нещо в Илюстраатор-а ти отнема сума и време докато в корела става лесно и елементарно.
Абсолютно вярно!
Само дето после предпечатаря се мъчи три пъти повече време да го направи годно за печат;-)
Корел за мак няма да има поради липса на продажби. И то поради една малко болна за корелистите тема, но всеки наричащ се себе си професионалист рано или късно загърбва корела и минава на Илюстратор и Фриихенд. За съжаление последния го няма вече, така че алтернатива няма.
Сънят е слаб заместител на кофеина

mr.j

Вземете научете и двете програми еднакво добре и после ще си говорим, кое какво... Корел е назад много, има предимства, но те са толкова малко, че се губят на фона на всичко останало. Имам корел 11 инсталиран на мака и работи относително нормално за емулация, естествено гърми, ама това и в win се случва често  :D

XXwolf

освен всичко останало, Corel-a е създаден за win3 за разлика от illustrator-a, който е направен за Мас още от самото начало