Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 00:34:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 442
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 428
Total: 428

428 гости, 0 потребители

Неще да се инсталира Page Maker-a

Започната от urgan, 11-12-2007, 20:55:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Не че си нямам Indesign но имам едни файлове които са правени на Пейдж Мейкър на МАК и нещат се отварят на бозата та реших да инсталирам на мак-а един page maker. Ама ядец стартирам инсталацията и ми казва
"Youcan`t open this aplication because the lassic environment is no longer supported"
Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо и за какво става въпрос изобщо тука?

jell0

Версията ти е за Mac OS 9. Трябва да си намериш по стар Mac с PowerPC процесор и Mac OS 9 или Mac OS 10.1 до 10.4, която поддържа Classic.

urgan

И какво един вид немога да инсталирам никакав Page maker така ли се получава. Тази е последната 7-ма версия.
С 10.5.1 съм сега.

eek

ОС 9 програми не могат да тичат на леопарда (сигурно им е прекалено бързо на леопарда). :)


XXwolf

и ще ти трябва и ROM на PPC машина :roll:

urgan

Добре ot ADOBE малко не мислят ли че правят глупости в такъв случай. Много тъпо неможело да се инсталира на по нова ОС направо не е за вярване. Дай направо да слагаме WIN 3.11 и да не се занимаваме с глупости тигри леопарди незнам си какво .....

jell0

Проблемът не е в Adobe. Apple не поддържа съвместимост с Mac OS 9 в 10.5. Която и да е програма писана за Mac OS 9 или по-предишни версии няма да тръгне на Леопарда.

jell0

И още нещо - Indesign не отваря ли пейджмейкърски файлове? Не се занимавам с тия програми и нямам реална представа, но ми се струва малко вероятно Adobe да са отрязали тази възможност.

ValBo

Аз мисля, че е нормално, че програма спряна от подръжка преди 5 години, да има проблеми на новите системи и процесори. А и индизайна отваря почти без проблем пейдж мейкърски файлове
Сънят е слаб заместител на кофеина

urgan

Aз Индизайна знам че отваря всякаква файлова и педж мекърски но ми казва че бил повреден файла а там от където ми ги пращат тези файлове твърдят че се отваряли перфектно. За това исках да опитам да си ги отворя с Пейджмекър-а за да съм сигурен че се/не се отварят за да мога да кажа на ония че ме будалкат.

Ако някой има качен Page Maker на мак-а си го моля за съдействие че ако не ги отворя незнам какво ще се прави.

themac

Цитат на: "ValBo"Аз мисля, че е нормално, че програма спряна от подръжка преди 5 години, да има проблеми на новите системи и процесори.
Взе ми думата...
Once you go Mac, you'll never go back!