Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 08:13:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 449
Total: 449

449 гости, 0 потребители

Антивирусна програма за Mac

Започната от tMac, 04-12-2007, 17:19:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Тъй като ме пита и още един човек, за това как съм решил въпроса при себе си, а аз неможах да му отговоря на e-mail-а, който ми беше дал ще се опитам тук да кажа горе-долу за какво става въпрос. Ползвам MacBook с процесор 2.16 GHz Intel Core 2 Duo, ако това изобщо има значение за интернет банкирането. Проблема в случая се касае до това, че със Safari в Mac-а не могат да се управляват сертификатите. т.е. единствения браузър, който може да даде възможността да управляваш сертификати и в същото време да можеш пълноценно да ползваш всички услуги, които се предлагат при интернет банкирането е Opera и то не така добре както това става става при PC, но все пак задоволително. Нито Firefox нито Safari могат да помогнат тук. Особенно Safari където даже неможе да се подкара обикновен сертификат. Аз ползвам няколко сертификата, които използвам за различни места, а и ми е необходимо не само да звършвам плащания, а и да мога да ползвам пълната функционалност на банкирането, например принтене на платежни /нещо което в Firefox не можеш да правиш, независимо, че можеш да банкираш/ и т.н. Що се касае до електронния подпис това е един най-обикновен сертификат, качен на "флашка", USB или както го наричат там. С други думи дали ще ползваш електронен подпис, нещо което не е задължително, примерно за ПИБ вече /те бяха единствените, които за известен период задължаваха клиентите си, ако искат да добавят нови кореспонденти да позват електронен подпис/ вече е въпрос на личен избор. Ако можеш да ползваш сертификат кчен на компютъра ти изглежда бесмислено да си го носиш в джоба освен, ако не искаш да го ползваш на други компютри. За мен това не е важно /носенето в джоба/ защото си нося компютъра с мен, а за да може някой друг да банкира от него трябва да знае 5 пароли, което е повече от 2, които са необходими за ползване на ел. банкиране с електронния подпис. Пердполагам, че очакваше да прочетеш ясни препоръки описани стъпка по стъпка, но сам разбираш, че разлизчните предпочитания и изисквания определят различно задание, свързано с много писане, за което нямам време. Сори, че трябва да отговоря така, но наистина това не е тема за писане, а за по-подробно дискутиране. Готов съм да споделя и предложа това, което съм постигнал, но не и пишейки.

fpyyh

благодаря все пак, ще пробвам с опера и ще почета