Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 23:03:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 458
Total: 458

458 гости, 0 потребители

БТК ADSL с рутер

Започната от XXwolf, 28-11-2007, 23:36:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

XXwolf

някой да ползва/е ползвал БТК Безкарай с няколко компа чрез рутер? С БТК BIZ няма ограничение на броя компютри, но мисля да взема 4Mbps, a на BIZ цената е двойна :roll:

altunian

аз съм ползвал с 3 различни рутера (два от които безжични) и винаги е работело без проблем. просто го настройваш рутера като свързан със статично IP - според правилата на БТК е май 192.168.1.2, а вътре си ги определяш както си искаш. Но със сигурност става.

crio

Цитат на: "XXwolf"някой да ползва/е ползвал БТК Безкарай с няколко компа чрез рутер? С БТК BIZ няма ограничение на броя компютри, но мисля да взема 4Mbps, a на BIZ цената е двойна :roll:

Работи без проблем. Само като влезеш в настройките на рутера не оставяш  Local IP Address 192.168.1.1, а го променяш  192.168.2.1 и Starting IP Address 192.168.2.100 (например). Поне при Линксис е така... И после си ползваш мисля до 50 адреса...

XXwolf

благодарско и на двама ви!
Значи от БТК не се занимават да търсят кой с рутер кой не

Wizi

Не, не ги е грижа. Или дори и да ги е грижа, тя не стига до теб :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

чух един да разказва, че във форумите на калдата имало паролата на рутърите на бтк, влизаш и пускаш dhcp-то и готово, само един суич ти трябва

crio

Цитат на: "XXwolf"благодарско и на двама ви!
Значи от БТК не се занимават да търсят кой с рутер кой не

Веднъж при мен дойдоха техници от БТК, но мен ме нямаше. Еди-кой-си им отворил за да преместят интернета 2 етажа по-надолу. Хората си разкачили машинката от моя рутер, оставили го там и си преместили джаджата... Като се върнах си го свързах... От техниците нито дума... Нали и у тях е така.... Проявяват разбиране хората :)

XXwolf

сега го пуснах и гледам че май филтрират и по МАС адрес - така ли е? Има ли някаква друга бариера освен МАС?

Wizi

Много силно се съмнявам, че действително филтрират по МАК адрес. Дай малко подробности да не се окаже, че ти куца нещо в настройките на DHCP сървъра на рутера?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

БТК не ги засяга дали си с рутер или не ... модема работи със всички рутери и не се филтрира нищо ... ако искате след това да си ползвате реално ИП просто им се обадете да ви пренасочат всички портове към вашия рутер ... можете и да си го направите сами паролата за рутера я има навсякъде но ако не разбирате не ви съветвам да пипате ... след това сами решавате какво да минава и какво не ...