Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 11:03:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 115
Total: 117

115 гости, 2 потребители
BuSteR, foolish

TEST на Мак Про: Win7 - VM Ware vs. Boot camp

Започната от wess-music, 28-10-2011, 18:18:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

Доста време след като излезе Вин 7 реших и аз да закача един заради необходимостта да ползвам софтуер, който има от време на време проблеми с шрифтовете при отваряне на Мак и после на ПЦ.
Целта ми бе да тествам съвместимостите, когато предавам материалите за архив в чужбина на клиенти, които ги отварят под Вин.
Общо взето проблемите са еднотипни: разминаване с централно европейските езици, френски, немски и фонетични транскрибции на иврид – все неща намиращи място в нотни издания на вокална музика, за които ми е трябвало.

Инсталирах Вин 7 Про 64 битов (лицензен, ако това въобще може да има значение за теста) с "бут камп" на МакПро-то и после го прибавих в VM Ware 4-та версия.
В една от "успиващите" реклами на виртуалната машина, пишеше, че е по-чевръста.
И се оказа абсолютно така, само че само с Вин7, но не и с XP-то.

В буткампа си имаше голяма "торба" драйвери за теглене с цел пост-инсталация на Вин-а.
Измежду тях бе и драйвера за видео картата, която в моя случай е GT120.
Стори ми се, че "екрана на смъртта" на Вин-а нещо взе да ми се появява на по-малко от час и то все за неща около видеото.
Махнах Буткампския драйвер и директно от сайта на еН-Видиа дръпнах и инсталирах друг. Нещата заспаха.

Дойде време да тествам как върви сметалото под Вин.

Geekbench ми се струва дай-актуален за ежедневни сметки и затова то тествах на ОС 10.6.8, Вин (бооткамп), и през VM Ware.
Ползвах 32 битовата версия на Geekbench-a, тъй като е безплатна, и на трите.

Прави впечатление: Мак-ът, само заради ОС-а е по-бърз според теста с около 17,5% спрямо Вин 7 (през бут камп).

VM Ware, колкото и да бях резервиран към новата версия, се оказа приемливо решение.
Все пак за да позлваш Вин за половин час на 2-3 месеца (когато се проверяват материалите дали са съвместими МАК-ПЦ),не си струва палене и гасене.

Ето и резултатите през МакПро-то от подписа:

Мак ОС 10.6.8    – 8522
Вин 7 (Бут камп)– 7255
Вин 7 (VM Ware)–  5903  с 4 виртуални ядра на процесора от 8.
Вин 7 (VM Ware)–  4279  с 2 виртуални ядра на процесора от 8.
(CPU Xeon w3520 - 2.66)
Не е ясно, защо при опцията за поделяне на ресурсите между ОС-а и Вина под виртуалната машина, ядрата се отчитат в хипертрейдинг kato 8, а не като 4 физически, но това само в добавка.

Отвъд популярните тестове и чистла към моята специфична необходимост за сравнение "кое" и "как" се справя именно с конкретния софтуер, който позлвам под ОС и под Вин.

Разликите за моя радост са незабележими (на фона на същите направени съпоставки, но с Win XP Prof., чиито сметки няма да ги поствам, защото са такива, че спъват работата под виртуална машина):

И така тест с т.нар. 2Д: "прелистване" на наситен само с векторни графики документ А3, 145 страници изпълващи целия екран:

Мак ОС 10.6.8      – 16 секунди
Вин 7   (Бут камп)– 17 секунди
Вин 7   (VM Ware)–  19 секунди
Вин XP (VM Ware)–  44 секунди

Казано с други думи, незабележини разлики.
VM Ware-то в новата си версия е добро за подобни цели.
Друг е въпросът, дали колеги, които позлват Илюстратор и Фотошоп са го тествали с подобна сравнителна цел за съвместимост на файловете.