Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:26:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 501
Total: 501

501 гости, 0 потребители

iPhone 3G 8GB vs. LG BL40 New Chocolate

Започната от walker007, 14-12-2009, 12:58:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

walker007

Кажете кое бихте избрали Вие. Дайте мнение и помощ...
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Lycan

Милка с ягодки - worlds best!


Wizi

За да бъда максимално близко до темата ще дам личното си предложение, което за радоста не е LG ;) Казва се HTC HD2. Жесток е. Честно.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

Mar7in

Едно време само такова имаше  ;)

walker007

ОК... Айде малко по сериозно към темата... Все пак ако знаех, нямаше да питам кой от двата телефона бихте предпочели Вие...
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

fpyyh

това lg изглежда по-скъпо и без gps, с някаква операционна система, за която няма толкова много и интересни приложения. има по-добри екран и камера, така че ако ще гледаш много филми на него, може би.
ако е за музика, игри и евентуално навигация, примерно за автомобил - iphone.
за фотоапарат - не мисля, че телефон може да замени дори посредствена сапунерка, така че нито единия няма предимство.

а помните ли:


deezel

Изобщо няма място за съмнение. Как може въобще да сравняваш iPhone с обикновен фешън фийчърфон?
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Mar7in

Махни го тоя LG, по-добре (ако не искаш да е iPhone) си вземи някакво Blackberry или HTC.

deezel

И, все пак, какъв отговор очакваш във форум с това име? ;)
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Lycan

fpyyh, Moritz има в супера до нас, пазарувам ги редовно :)

angelvn

#11
Ето моето мнение по казуса.
Коментарът ми е базиран на опит.
В началото на лятото си купих нов LG Arena понеже ми бе първия телефон с тъчскрийн дисплей (предните ми бяха все разни Ериксони) бях очарован, но след няколко дни какво почна да ми лази по нервите->
- софтуера е някаква разработка на LG (май че флаш базиран) - бавно работи, често изкарва грешки за претоварване поради множество едновременно стартирани приложения (дори и когато си спрял всичките) и само слушаш музика.
- екранът не реагира достатъчно добре на допир през защитното фолио.
- камерата като спецификации е добре, но самите снимки не стават (предният ми SE K810i правеше много по-добри снимки, а беше с 3.2Mpix камера).
- батерията свършваше бързо въпреки, че не съм го товарил кой знае колко (разговори по около 15-20 мин. на ден и слушане на музика за около час на ден) - батерията се смъкваше за 2 дни;

Сега съм с iPhone 2G/8GB и съм предоволен - ето защо :
- бързодействието си го има;
- множество безплатни и полезни приложения;
- качествен корпус, който си личи и от страни и се усеща като го държиш;
- интересни екстри като: когато протича разговор екрана се изгася автоматично при доближаване телефона до ухото, през деня дори и на пряка слънчева светлина образа на екрана се вижда ясно;
- удобен и лесен за боравене и свикване;
- Сафарито си върши чудесно работата и уеб браузването е повече от приятно и удобно занимание;
- вградения пощенски клиент е много удобвн, като лесно се добавят мейл адреси регистрирани към gmail, hotmail, yahoo.

Относно двата модела, които си посочил:
iPhone 3G има по-издръжлива батерия, по-добра OS (ако това чудо на LG може да се нарече OS). Телефона няма да ти се струва като обелена вафла с тази необяснима дължина (силно ме съмнява, че ще гледаш HD филми на него  ;D ), а и как ще му търсиш калъфче идея си нямам, скролването при разглеждане на уеб сайтове също ще е убийствено.
Иначе дисплеите и двата са TFT 16M цвята, което гарантира качествен образ.

Според мен ще сбъркаш ако си вземеш LG-то. Но... парите са си твои - решението също.
UI designer and developer

walker007

Мерси много... не става дума за пари, и двата ги имам но се чудя кой да си оставя, въпреки че с iPhone съм вече около година, но въпреки всичко се чудя защото дисплея на LG-то е един от най-добрите които съм виждал. А за допирането до ухото и при LG-то е така както при iPhone. За бързика и двата са доста бързи, но интернета при iPhone естетвено че е по-бърз, но айде сега ... все пак сме в България и тук интернета е доста скъпичък, освен ако не си на някоя програма с доста безплатни MB.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Lycan

имаш и двата и се чудиш кой да оставиш??
ми купи си трети да има какво да извадиш на масата :))

сериозно. щом се чудиш не са за теб явно

arnold

братле, Goldstar могат да правят само микровълнови печки, както и да се кръстят...
Real Mac mini