Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:28:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 497
Total: 497

497 гости, 0 потребители

Проблем с AirPort Express!

Започната от walker007, 26-01-2009, 19:30:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

walker007

Здравейте! Имам проблем с AirPort Express - не може да ми засече IP-то? Пробвах с Reset, погледнах настройките, и пак не го засича... Засича някакво IP 192.168.0.123 и няма мърдане... Пробвах да не е от доставчика, но не е, като ми въведът МАК адреса на компа и сложа кабела в него си има нет... а като им продиктувам МАК адраса на рутера и след известно време рестартирам и си седи 192.168.0.123. Иначе интернета ми не е PPPoE а е Ethernet (DHCP)... HELP !!!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

julss

Значи не го знам тоя AirPort Express какъв интерфейс има ,пък и инфото ти е малко объркващо,но мога да ти кажа как става с други рутери.Няма какво да засича,първо него трябва да настроиш, рутера е устройството което дава IP на компа.Настройваш му IP,SubnetMask,Router,DNS  (или DHCI) според данните предоставени ти от доставчика.После настройваш WLAN с защита WEP,WPA или каквато си избереш,слагаш SSID и PASS. Настройваш Ethernet  на DHCP и после на AirPorta на кома задаваш IP по DHCP. Toва е за начало, би трябвало нета да ти тръгне.После можеш да сложиш static IP за всеки комп в твойта си мрежа ако ти се занимава.
А и няма нужда доставчика да ти сменя MAC адреса,всеки нормален рутер има опция да вземе МAC-а на компа т.е. да го смениш.Дано съм ти бил полезен :wink:

walker007

Мерси много Но... настойките на DHCP ми идват направо от доставчика! А настойките на рутера са си наред!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

julss

Ми значии трее да зададеш на рутера IP по DHCP и той би трябвало да си го засече.В това ли е проблема,не засича IP от доставчика?Ако е така, не мога да ти помогна,проблема е или при доставчика или рутера не е в ред.

walker007

То засича някакво 192.168.0.123 а мойто си IP си е 79...... А като сложих самия кабел в компа си има нет... само рутера неще.... и направо съм побеснял!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

julss

Сори , ама ще попитам пак,каза ли на рутера да търси IP по  DHCP?

walker007

"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

julss

Изчерпах се :lol:
Сигурно не в ред тоя рутер,я потърси в  apple.com дали не може да се флашне и дали няма някой нов фърм за него

walker007

Проверих... няма...  8O
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Wizi

Щом си сигурен, че си настроил рутера да си е взима WAN настройките през DHCP и всичко му е на 6 - какви IP-та си му казал да раздава на вътрешната ти мрежа?

Вътре в настройките на рутера какъв статус за интернет ти дава? Имаше ли такава "екстра" някъде из менютата!?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

walker007

"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Wizi

а какво IP ти е дал рутера?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Mincho

Цитат на: "walker007"То засича някакво 192.168.0.123 а мойто си IP си е 79...... А като сложих самия кабел в компа си има нет... само рутера неще.... и направо съм побеснял!
това ми мирише на ограничаване на достъпа само през един комп. това става като ти прихванат mac адреса на мрежовата карта на компа и през друга мрежова карта нямаш достъп!!!
аз също имам еърпорт експрес и това е единствения рутер, който няма възможност да прихване mac адреса от мрежовата карта на компа.
решението е да кажеш на доставчика, че ти е изгоряла мрежовата карта, купил си нова и нейния mac адрес е.... и му диктуваш мак адреса на рутера
;)
пи условие, че не те ограничават и по TTL. тогава е малко по-сложно.
но пък да си засича ай-пи...
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

Wizi

Оправихме го пича. Оказа се, че по някаква причина DHCP сървъра на ISP-то не ще да раздаде IP, Gateway, Subnet mask и DNS на AirPort-а, но като ги въведе ръчно да са статични и всичко се оправи.  :wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

prOMiNd

Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/