Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 22:20:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 324
Total: 324

324 гости, 0 потребители

MAC OS X Leopard for PC FINAL RELEASE :)

Започната от PanaCea, 24-11-2007, 00:32:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PanaCea

Ok everyone this is the moment you've all been waiting for. As promised, today, November 22, 2007 I have released the Mac OS X x86 ISO. Lets get started, shall we?
Note: you may want to print these instructions to fall along while you are installing Leopard.

Step 1:
Now the first step is to, of course, download the attatched torrent. I and a couple of other friends will be seeding 24/7.

Step 2:
Burn it to a DVD-R.

Step 3:
Boot up from the DVD. Please be patient as this takes a while.

Step 4:
Look in awe at the LEOPARD INSTALLER!!!!! Cool, aint it?
Now, select your language. It'll say "Preparing Installation..."

Step 5:
Once it says "WELCOME" a menubar will appear at the top. Select Utilities -> Disk Utility. Then find your harddrive. Format it to MAC OS X (Journaled). Then make a partition named "Leopard" and format it to MAC OS X (Journaled) as well.

Step 6:
Press Start + Q. (This is same as Apple-Q or Command-Q)
This will exit Disk Utility.
Now press Utilities -> Terminal. Type the following:

cd /
cd /usr/misc
./script.sh Leopard

Note this will only work if you made a PARTITION named Leopard. If you followed the instructions exactly thus far, you should be fine.

It'll do a whole bunch of stuff and at the end it should say "Done."
That means it is Done. (No kidding, huh?)

Step 7:
INSTALL LEOPARD!! WAHOO!!
Select Next, Select your Hard Drive, Select Customize and Deselect ALL PACKAGES. Then press Next. The installation should take about 15-10 minutes.

Step 8:
It will restart and when it prompts you to press a key to install Mac OS X, DONT!!! Wait until the counter goes down to 0. It will load Mac OS X!

Step 9:
Do the victory dance!!

Congratulations! You've done it! Enjoy!

DOWNLOAD

i have just got a request from apple to pull the torrent and close this topic. Of course i dont want to end up in court so... I am now closing the topic and will not seed the torrent.  Явно това него притеснява човека,щом е пуснал торента да се сййдва.Аз съм стигнал до 51% .Надявам се дане зацукли пак  :)

eek

Цитат на: "PanaCea"...
Зацикля на 13%  :cry:

В момента никой, който го share-ва няма целия файл :( Поне Transmission не открива.

Becko

трагедия са тия торенти :)

urgan

Кога ли ще си караме на Лео-то, като гледам скоро май няма да е  :?  :roll:

dreben

Аз не можаш да изчакам новото ДВД на IATKOS и реших да пробвам с наличното TOH 2cr. Естественно доста четох по форумите, кой метод да използвам и накрая реших да ъпргрейдвам наличното 10.4 11. След рестарта картината беше отчайваща, не ми зареждаше без ДВД-то, сомо едното ядро на процесора разпознато и доста други бъгове. Престраших се и ъпдейтвах на 10.5.1, след рестарта всичко си беше ОК и вече си зарежда директно от харда, като забравих да спомена всичките ми програми, музика, филми, файлове и т.н си бяха на местото. Единствено трябваше да пачвам аудиото, отне ми около една минута и about this Mac ми крашира- не е болка за умиране. Работи си доста стабилно и ILife08 направо хвърчи. Ако някой се интересува мога да помогна с подробности. И последно мисля че не съжалявам че не изчаках за по-нова версия.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

urgan

Добре да кажем че се изтегли тази версия ще има ли шанс да се ъпдейтне от примерно както съм сега аз 10.4.8. Или ще трябва чиста инсталация да стане.

PanaCea

Аз имам инсталиран Лео от доста време вече  и почти всичко е ок .Единсвено много ме мъчи ,4е немога да бутна без диск .Пробвах ко ли не ,нестава и нестава  :cry: Някой ако знае как да го оправя това да сподели  :?

dreben

urgan, Не виждам причина да не стане, ти всъщност ъпргрейдваш а не ъпдейтваш. има разлика
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

urgan

Ясно разбрах, само остава да чакаме да се изтегли тая пущина  :roll:

maculas

Всички с проблеми при буута да пробват новото DVD след това, ако са с Интел процесори и дъна да слагат PC EFI и да забравят за всичко до 10.6!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

urgan

Кое е новото ДВД :?:

maculas

Новото е тая пущина както ти я наричаш.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

PanaCea

толкова чакане за нищо  :cry: При мен исталация нетръгна .

urgan

Eeeeee що така? Ама какво още в началото ли се бъгва нещо или какво.

PanaCea

Ами то инсталация вобще нетръгна  :( Мислех ,4в има някакъв проблем със SATA-та но не е от това ,,Явно проблема ми е в чипсета