Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 21:44:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 340
Total: 340

340 гости, 0 потребители

Впечатления и опит с iOS 8.0, до сега

Започната от Phippo, 22-09-2014, 12:59:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Phippo

Здравейте. търсих по тази тема и реших да я подвигна  и тук. От катко ъпдейтнах на 8.0, телефона ми започна да дава доста проблеми и исках да разбера има ли и други такива, като мен. Проблемите включват: понякога не мога да изпратя смс, забива целия телефон, не работи home button, както си седи в джоба зключен се включва музика от itunes, тръдно ми се свържаше с компютъра. След рестарт се оправя, но като цяло телефона не е същия, аз говорим за iPhone 5. Споределете оптиса си до сега с iOS 8.0, при вас работи ли добре? 

Adamov

BackUp на iCloud или компютър. Рестор през айтюнс. Връщаш бекъпа и споделяш дали има разлика :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Phippo

Ъпдейтнах през iTunes и бекъпнах през iTunes. Като след втория път имаше някакво подобрение, но не работи добре. При теб има ли някакви аномалии?

Adamov

Колегаа, РЕСТОР, не ъпдейт! Аз съм с 8.0 от 3 месеца някъде като в момента съм с GM версията (която излиза седмица преди официалната и не би трябвало да има разлики с нея) и нямам абсолютно никакви проблеми!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

iKRUGER

Моите впечатления до момента определено не са добри. Имах много големи очаквания към този update, но за съжаление ме оставиха разочарован.
Определено има засичане на операционната система, двойното натискане на homebutton-a има реакция около секунда и половина закъснение, което е дразнещо на фона на това, че iOS се водеха като една от най-бързите операционни системи при телефоните и таблетите, както и основната причина за това да закупя техен продукт. Имах големи очаквания към quick reply-то за което толкова се говореше, но в крайна сметка тази опция е достъпна единствено и  само за Messenger-a, което е безмисленно за хора които изобщо не ползват това приложение. Safari е бавен няма спор, но това не е болка за умиране, сигурен съм че при следващите версии на 8-цата ще е приоритет към подобряването му, а и има много други браузъри като chrome които вървят перфектно дори и на iOS 8.

netizen

Като изключим "нововъведенията" ...

- Сериозен лаг при входящо обаждане при заключен телефон - секунда-две само си викам сам "Ало"  :-X
- При пусната навигация в колата и на USB зарядно зарежда до 50% и започва да се разрежда, въпреки, че има символ за зареждане ?!?
- Батерията ... ах батерията, нещата са меко казано трагични.
- Не може да се изключи 3G, което в комбинация с кофти покритие води до изнервящи моменти при провеждане на разговори.

Ъпдейта беше OTA , за който ми поиска 5.7GB свободно място  :-X

Общо взето съм разочарован. Нямах време тези дни но довечера ще пробвам да върна 7.1.2 ако все още се подписва.

arnold

Аз съм с 5-ца и към момента бямам никой от изброените от вас проблеми...
Real Mac mini

faire

Както и Адамов вече ви е посъветвал, хората с такива сериозни проблеми просто да направят рестор, като преди това си запазят само контакти, бележки и т.н. в облака или на мака. Недейте да ъпдейтвате или да ресторвате и връщате бекъп файл през туньо!
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

neykov

iPhone 5 никакви проблеми до момента, работи си добре. Батерията държи прилично.
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

kmonev

Имам абсолютно същите наблюдения като netizen, изтрих си цялата музика за да кача новата ОС за сметка на това - батерията и обхвата са много по кофти от преди, навигацията /sygic/ направо точи ресурси, има лаг на моменти. Чакаме фиксове. На ipad air - всичко е ок ?!?
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

netizen

Точно за Sygic става дума. Не съм тествал с Navigon как ще се държи.

Fifata

Та... по темата.
1-во. Не мога да си изключа 3Г-то. Малко или много ме дразни това. Но определено да кажа, батерията ми държи повече на 3Г от колкото преди на 2Г.
2-ро. Забива ми, ресетва се сам.
3-то. Приложенията ми крашват и до доста.
4-то. Като зацепи чат пат, ни мога да го заключа, ни да го отключа и трябва да му правя ресет с двата бутона.
5-то. Wi-fi чат пат ми отказва да се свърже с рутера. Други устройства си работят, но телефона неще.
6-то. След като си мислех, че тези gadgets уж който са ще работят и си свалих Swift като клавиатура и махнах оригиналната Английска клавиатура, но swift работи само за СМС и т.н., ако трябва да пишеш примерно парола за icloud не ти дава.
7. Постоянно и непрекъснато ми дава да си вкарвам паролата за icloud. Не знам защо го иска, но преди 20 минути ми излиза съобщение, че телефона иска да вкарам паролата.
8. Мелодиите от бекъпа ми ги няма. Не знам защо. Преди като съм правил рестор и връщам бекъп и нямам проблеми и те се възстановяват.


Това е за сега което съм видял като проблеми.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

netizen

Мисля за всеки случай да пробвам с това зарядно




Sent from my iPhone using Tapatalk

uricatoli

Опита ми с 8цата до сега на  Ipad mini

- Бързо падаща батерия
- Намален обхват на wifi-то

Друго нищо различно не видях..
След покупката на Ipad, Macbook, iphone не останаха пари за подпис..

semigod

#14
Качих 8-цата и на телефона и на таблета.
До момента - и на двете у-тва има крашове и лагове.
От време на време проблеми с обхата и мобилния нет на телефона. Прави проблеми на някои приложения - крашва, забавя и т.н. В батерията кой знае каква разлика не видях.
На таблета се държи що-годе прилично.
Сега : таблета го оставям с тая ОС.
Телефон: вчера го даунгрейднах до 7.1.2. Просто не издържах.
Надявам се за 10 октомври, когато е премиерата на Йосемити нещата да са различни и да са пуснали ъпдейт с фиксове, понеже не са малко.
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods